Strona główna / Aktualności / Czerwcowy numer GL już w sprzedaży

Czerwcowy numer GL już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy!

W wiosennym nastroju oddajemy w Wasze ręce kolejny numer naszego periodyku. W czerwcu obchodzą swoje święto dzieci i ojcowie. Składamy im najlepsze życzenia. Za nami Gala „Siewca Roku 2021” podczas której zasłużonym lubonianom-społecznikom wręczono medale „Zasłużony dla Miasta Luboń” oraz statuetki „Siewca Roku 2021”. Przed nami Dni Lubonia – święto naszego miasta oraz otwarcie plaży miejskiej nad Wartą.

Wewnątrz numeru znajdziecie Państwo między innymi artykuły na temat wizyty w poznańskiej „spalarni” odpadów, bomby ekologicznej, siedliska bobrów i piżmaków, sprzątania Kocich Dołów, fortecznego sprzątania świata, wizyty poselskiej w naszym mieście, budowy stacji przeładunkowej, wyborze nowego Zarządu Lubońskiego Bractwa Kurkowego, wieczorów poetyckich związanego z Luboniem Sergiusza Myszograja.

Tradycyjnie zachęcamy do zapoznania się z naszymi: sondażem i kronikami służb mundurowych. Pamiętajmy o 66. Rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 (relację z jej obchodów zamieścimy w wydaniu lipcowym) i zbliżającej się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywanej potocznie Bożym Ciałem. W czerwcu przypada także 78. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki – komendanta Okręgu Poznań Armii Krajowej.

Przed nami wakacje, letnia laba. Życzymy wspaniałych przeżyć w urokliwych miejscach. Niech ten czas będzie dla Państwa okazją do zanurzenia się w pięknie otaczającej nas przyrody oraz wytchnienia i oderwania się od spraw i trosk codziennego życia.

(red.)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *