Nowa Dacia Jogger

Stary Browar - wyprzedaże najlepszych marek


Berdychowski Volkswagen -  id5

Strona główna / Aktualności / Umowa podpisana

Umowa podpisana

Przed sześcioma miesiącami (czytaj: „GL” 09-2020, s. 6) informowaliśmy, że Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu dofinansowania na złożony przez luboński magistrat projekt pt.: „Zachowanie, rozwój i promocja dziedzictwa kulturowego Miasta Luboń poprzez przebudowę, rozbudowę i wyposażenie Domu Włodarza na cele instytucji kultury”. Zakończenie odbudowy historycznego budynku na terenie byłego folwarku Augusta hr. Cieszkowskiego jest planowane na drugą dekadę lipca 2022 r.

W poniedziałek, 22 marca burmistrz Małgorzata Machalska podpisała umowę̨ z firmą P.P.H.U. „MAREX” Zakład Ogólnobudowlany Marek Glinka na przebudowę̨ i rozbudowę̨ „Domu Włodarza”.

Umowa opiewa na kwotę̨ 2 300 000 zł, z czego 1 600 000 zł pochodzi z środków unijnych. W ramach inwestycji zostanie odbudowany i rozbudowany „Dom Włodarza” wraz z infrastrukturą towarzyszącą – małą architekturą, stanowiskami postojowymi dla samochodów osobowych, miejscami na rowery, miejscami odpoczynku i rekreacji oraz drogami wewnętrznymi.

(na podstawie informacji UM PAW)

Odbudowa Domu Włodarza, projekt koncepcyjny Mateusza Pietkiewicza i Mateusza Winnika
fot. Paweł Wolniewicz
Odbudowa Domu Włodarza, projekt koncepcyjny Mateusza Pietkiewicza i Mateusza Winnika
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.