Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Zatrzymano mężczyzn za kradzież drugiego auta

Zatrzymano mężczyzn za kradzież drugiego auta

Policjanci z Krotoszyna zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu marki Audi RS7. Mundurowi w trakcie przeszukania mieszkań u jednego z zatrzymanych zabezpieczyli blisko 2 kg białej proszkowej substancji – najprawdopodobniej amfetaminy i amunicję. Cała czwórka odpowie teraz za swój czyn przed sądem.

W połowie września krotoszyńska Policja została powiadomiona o kradzieży samochodu Audi RS7 o znacznej wartości. Zgłaszająca wskazała że skradziony pojazd wart jest 250 tyś. zł. Śledczy od razu zajęli się tą sprawą, mając na celu odzyskanie auta oraz zatrzymanie sprawców. Zabezpieczyli monitoring i ślady z miejsca zdarzenia. Kradzieżą samochodu zajęli się funkcjonariusze zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu i przestępczością około samochodową z Krotoszyna. Efektem pracy kryminalnych było wytypowanie 4 mężczyzn. Szybka reakcja i sprawnie zabezpieczone ślady doprowadziły ich do Poznania i Lubonia. Policjanci zatrzymali podejrzanych. Dodatkowo przeszukując mieszkanie jednego z nich ujawnili prawie 2 kg substancji w proszku, według wstępnych testów – siarczanu amfetaminy, który zostanie wysłany do badań, oraz amunicję.

Mundurowi zabezpieczyli również urządzenia służące do zagłuszania sygnału GPS. W toku dalszych czynności kryminalni dowiedzieli się, że samochód został już zdemontowany, a kilka części od skradzionego auta znajduje się w garażu na terenie jednej z posesji, co zostało potwierdzone.

Cała czwórka mężczyzn w wieku 31 – 40 lat usłyszała prokuratorskie zarzuty. Wobec mężczyzn prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Teraz czeka ich rozprawa sądowa, podczas której trzech z nich może zostać skazana za kradzież samochodu nawet na 10 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty pomocnictwa w kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W związku z posiadaniem znacznych ilości substancji, które zostały wysłane do badań laboratoryjnych, oraz posiadania amunicji nie wykluczone jest przedstawienie kolejnych zarzutów. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej komendy nadal będą prowadzić czynności w sprawie kradzieży pojazdu. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Źródło i zdjęcia –  KPP Krotoszyn

 

Maciej Splisgart

Sprawdź również

Dni Lubonia

Zachęcamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z drugiego dnia imienin Miasta (04.06 niedziela) – …

Czy weźmie Pani/Pan udział w organizowanych przez Miasto Dniach Lubonia? – wyniki sondażu

W obliczu zbliżających się imienin naszego miasta, jakimi są organizowane Dni Lubonia postanowiliśmy zapytać lubonian …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *