Elektromechanik/mechanik - autostrada A2 - oferta pracy - Kotowo WGN Nieruchomości Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Strona główna / Aktualności / Lidl w Luboniu

Lidl w Luboniu

Przy ul. Dębieckiej, w sąsiedztwie parkingu CH Factory rozpoczęto przygotowanie terenu pod budowę sklepu dyskontowego Lidl należącego do działającej w 30 krajach, niemieckiej sieci Lidl Stiftung & Co. KG. W ramach przedsięwzięcia powstanie obiekt o kubaturze 12 tys. m3.

Sklep Lidl zostanie zbudowany na działce o powierzchni 0,8349 ha którą Miasto przed dwoma laty sprzedało inwestorowi za kwotę 3 110 600 zł netto. Kwota, jaką udało się wówczas uzyskać stanowiła około 20% wartości budżetu inwestycyjnego dla Lubonia w tamtym roku. Przygotowanie placu budowy rozpoczęto od wycinki dziko rosnących tam drzew samosiewów (klony jednolistne, topole, wierzby, orzechy włoskie, śliwy „mirabelki”) i krzewów. Jak się dowiedzieliśmy w lubońskim magistracie, niemal taka sama ilość drzew i krzewów zostanie posadzona przez inwestora w uzgodnionym z miastem standardzie i miejscu (szerzej czytaj w marcowym, papierowym wydaniu „GL”).

(PAW)

fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
Zdjęcie sprzed dwóch lat, kiedy Miasto sprzedało działkę (wyróżniona zieloną ramką), na której powstanie sklep Lidl.
1 – CH Factory, 2 – Stacja zlewcza ścieków komunalnych, 3 – Sklep Biedronka, 4 – ul. Dębiecka, 5 – ul. Aleksandra Puszkina
fot. i opracowanie Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak

MAPA w pełnej rozdzielczości

Paweł Wolniewicz

6 komentarzy

 1. Tekst sponsorowany?

  • Mieszkanka Lubonia

   Sklepy są potrzebne,ale nie płacą takich podatków jak Polacy,konkurencja jest mile widziana ale zasady podatkowe i rzetelna informacja byłaby
   dobrze widziana.

 2. Portugalska Biedronka, niemiecki Lidl, Luxemburska Żabka – tylko polskich sklepów brakuje w Polsce i w Luboniu 🙂 Za to ziemia chętnie jest wyprzedawana na użytek zagranicznego kapitału, a potem dziwią się czemu polska gospodarka leży i kwiczy. Stanowczo potępiam takie działania.

  • Człowieku lepiej już nic nie pisz jak masz pisać takie bzdury. Jesteśmy w UE i z Twojego zaściankowego myślenia stacje Orlenu za granicą należy pozamykać ???? A gospodarka nie zależy od tego czy firma jest Polska czy Niemiecka wszyscy płacą podatki.

  • Niby rozsądny,a tkwi mentalnie w średniowieczu

 3. A CO Z BUDOWĄ ? WYCIELI A TERAZ CHASZCZE TAM UROSŁY NA 2 METRY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.