Strona główna / Aktualności / Lidl w Luboniu

Lidl w Luboniu

Przy ul. Dębieckiej, w sąsiedztwie parkingu CH Factory rozpoczęto przygotowanie terenu pod budowę sklepu dyskontowego Lidl należącego do działającej w 30 krajach, niemieckiej sieci Lidl Stiftung & Co. KG. W ramach przedsięwzięcia powstanie obiekt o kubaturze 12 tys. m3.

Sklep Lidl zostanie zbudowany na działce o powierzchni 0,8349 ha którą Miasto przed dwoma laty sprzedało inwestorowi za kwotę 3 110 600 zł netto. Kwota, jaką udało się wówczas uzyskać stanowiła około 20% wartości budżetu inwestycyjnego dla Lubonia w tamtym roku. Przygotowanie placu budowy rozpoczęto od wycinki dziko rosnących tam drzew samosiewów (klony jednolistne, topole, wierzby, orzechy włoskie, śliwy „mirabelki”) i krzewów. Jak się dowiedzieliśmy w lubońskim magistracie, niemal taka sama ilość drzew i krzewów zostanie posadzona przez inwestora w uzgodnionym z miastem standardzie i miejscu (szerzej czytaj w marcowym, papierowym wydaniu „GL”).

(PAW)

fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
fot. Paweł Wolniewicz
Zdjęcie sprzed dwóch lat, kiedy Miasto sprzedało działkę (wyróżniona zieloną ramką), na której powstanie sklep Lidl.
1 – CH Factory, 2 – Stacja zlewcza ścieków komunalnych, 3 – Sklep Biedronka, 4 – ul. Dębiecka, 5 – ul. Aleksandra Puszkina
fot. i opracowanie Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak
fot. Rafał Wojtyniak

MAPA w pełnej rozdzielczości

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

8 komentarzy

 1. Tekst sponsorowany?

  • Mieszkanka Lubonia

   Sklepy są potrzebne,ale nie płacą takich podatków jak Polacy,konkurencja jest mile widziana ale zasady podatkowe i rzetelna informacja byłaby
   dobrze widziana.

 2. Portugalska Biedronka, niemiecki Lidl, Luxemburska Żabka – tylko polskich sklepów brakuje w Polsce i w Luboniu 🙂 Za to ziemia chętnie jest wyprzedawana na użytek zagranicznego kapitału, a potem dziwią się czemu polska gospodarka leży i kwiczy. Stanowczo potępiam takie działania.

  • Człowieku lepiej już nic nie pisz jak masz pisać takie bzdury. Jesteśmy w UE i z Twojego zaściankowego myślenia stacje Orlenu za granicą należy pozamykać ???? A gospodarka nie zależy od tego czy firma jest Polska czy Niemiecka wszyscy płacą podatki.

  • Niby rozsądny,a tkwi mentalnie w średniowieczu

  • cóż Kościół dostaje ziemię za darmo ….. a to woła o pomstę do NIEBA . Ci zagraniczni chociaż się dzielą kasą z naszym budżetem a to jest przecież w myśl rozumowania wyznawców PIS OK!

 3. A CO Z BUDOWĄ ? WYCIELI A TERAZ CHASZCZE TAM UROSŁY NA 2 METRY.

 4. Pamiętam, że w końcówce lat 90-tych XX w. teren pod Lidla w planie zagospodarowania Lubonia, przeznaczony był pod zieleń i objęty szczególną ochroną ekologiczną ze względu na żyjące w tym środowisku chrząszcze i inne robaczki. Pomimo, że była to zieleń, Miasto za pomocą radnych szybko zmieniło przeznaczenie terenu i sprzedało Lidlowi. Aby wyrównać bilans terenów zielonych, włodarze miasta bardzo szybko tereny prywatnych właścicieli gruntów na terenie miasta przeznaczyli pod zieleń. Wspaniały temat dla niezależnych dziennikarzy niezależnej Gazety Lubońskiej. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *