Strona główna / Aktualności / Kronika Policyjna

Kronika Policyjna

Od 15 sierpnia do 15 września w Luboniu zatrzymano dwóch mężczyzn posiadających narkotyki i trzech nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu siedmiu sprawców oraz wylegitymowała 375 osób. Ujawniono również jedenaście oszustw internetowych (tzw. przestępstwa w sieci).

 

15 sierpnia – dwóch mężczyzn i kobieta skradli w supermarkecie Intermarché przy ul. Żabikowskiej alkohol (straty: 2 062 zł).

17 sierpnia – z pokoju pensjonatu przy ul. 11 Listopada skradziono biżuterię, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 4 500 zł).

17 sierpnia – uszkodzono nissana zaparkowanego przy ul. Wschodniej (straty: 5 000 zł).

18 sierpnia – przy ul. Sikorskiego zatrzymano obywatela Białorusi, który posiadał przy sobie narkotyki.

22 sierpnia – przy ul. Wschodniej zatrzymano nietrzeźwego (2,5 promila) kierowcę.

24 sierpnia – mieszkaniec Komornik zgłosił, że podczas pobytu na urlopie w Grecji skradziono mu pozostawiony na leżaku telefon komórkowy (straty: 2 000 zł).

26/27 sierpnia – skradziono samochód marki Smart Fortwo o wartości 2 500 zł, zaparkowany przy ul. Poniatowskiego. Samochód odzyskali lubońscy policjanci.

27 sierpnia – w sklepie Reebok CH Factory przy ul. Dębieckiej skradziono odzież (straty: 1 200 zł).

29 sierpnia – przy ul. Wschodniej zatrzymano nietrzeźwą (1 promil) kobietę prowadzącą samochód pomimo posiadania dwóch zakazów kierowania pojazdami. Była również poszukiwana w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

1 września – na adres e-mail Katolickiej Szkoły Podstawowej nr 6 przy pl. Edmunda Bojanowskiego wysłano dwie wiadomości o podłożonych tam gazie bojowym i ładunku wybuchowym. Szkołę sprawdziło czterech policjantów. Wynik był negatywny – były to po prostu głupie żarty.

1/2 września – skradziono peugeota zaparkowanego przy ul. Jachtowej (straty: 90 000 zł).

3 września – włamano się do domu jednorodzinnego przy ul. Malwowej i skradziono: dwie skórzane kurtki, obiektyw do aparatu fotograficznego i gotówkę, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 3 000 zł).

5 września – włamano się do sklepu monopolowego przy ul. Sobieskiego i skradziono alkohol, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady, wykonano też czynności z udziałem psa tropiącego.

5 września – skradziono maskownicę chłodnicy od mercedesa zaparkowanego przy ul. 11 Listopada (straty: 800 zł).

6 września – w sklepie Nike CH Factory skradziono obuwie, zabezpieczono zapis monitoringowy (straty: 2 090 zł).

7 września – przy ul. 3 Maja zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże w sklepach i rozboje. Jeden z nich prowadził samochód w stanie nietrzeźwym (0,7 promila), pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, natomiast drugi posiadał przy sobie amfetaminę.

12 września – uszkodzono mitsubishi zaparkowanego przy ul. Sikorskiego (straty: 700 zł).

12 września –  na terenie jednej z posesji przy ul. Pułaskiego uszkodzono zaparkowanego tam renaulta (straty: 2 000 zł).

13 września – skradziono audi zaparkowany przy ul. Galla Anonima (straty: 60 000 zł).

14 września – przy ul. Batorego dwaj mężczyźni wyłudzili od jednego z właścicieli posesji 4 000 zł zaliczki na zakup materiału, potrzebnego rzekomo do wymiany rynien.

15 września – obywatel Ukrainy włamał się do pomieszczenia biurowego w domu jednorodzinnym przy ul. Kasprzaka i skradł laptop (straty 2 500 zł). Sprawcę zatrzymali lubońscy policjanci.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

KP Luboń

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *