Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 16 czerwca do 12 lipca w Luboniu ujawniono jedno samobójstwo, zdarzył się jeden śmiertelny wypadek samochodowy, zatrzymano dwóch mężczyzn posiadających narkotyki i trzech nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu dziewięciu sprawców oraz wylegitymowała 350 osób. Ujawniono również pięć oszustw internetowych (tzw. przestępstwa w sieci).

 

16 czerwca – właściciel opla, który tankował paliwo na stacji benzynowej przy ul. Żabikowskiej uszkodził dystrybutor (straty: 2 000 zł).

18 czerwca – w sklepie Rossmann CH Pajo przy ul. Żabikowskiej dwóch współdziałających mężczyzn skradło perfumy i szczoteczki elektryczne (straty: 1 200 zł).

18 czerwca – luboniance, podczas jej nieobecności w domu, przy ul. Wysokiej skradziono znajdujące się w skarbonce banknoty i monety (straty: 5 000 zł).

19 czerwca – przy ul. Armii Poznań zatrzymano nietrzeźwego (1,2 promila) kierowcę.

20 czerwca – przy ul. Nowiny mieszkance naszego miasta skradziono telefon komórkowy (straty: 1 000 zł).

21 czerwca – z audi zaparkowanego przy ul. Prusa skradziono cztery koła (straty: 2 000 zł).

21 czerwca – przy ul. Źródlanej włamano się do blaszanego garażu i uszkodzono zaparkowanego tam renaulta (straty: 550 zł).

21/22 czerwca – uszkodzono peugeota zaparkowanego przy ul. Jachtowej (straty: 6 000 zł).

22 czerwca – na ul. Sobieskiego, kierujący passatem mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w peugeota, a następnie w ogrodzenie posesji i znak drogowy. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

23 czerwca – w jednym z domów przy ul. Westerplatte ujawniono zwłoki mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz – biegły Zakładu Medycyny Sądowej, na podstawie oględzin wykluczył udział osób trzecich w zdarzeniu. Było to samobójstwo.

23 czerwca – przy ul. Armii Poznań zatrzymano mężczyznę kierującego volkswagenem. W pojeździe ujawniono cofnięty stan licznika.

27 czerwca – w sklepie Rossmann w CH Factory przy ul. Dębieckiej skradziono 14 szczoteczek elektrycznych do zębów (straty: 1 200 zł).

27 czerwca – zatrzymano mężczyznę, który na jednej z posesji przy ul. Buczka posiadał w doniczkach trzy krzaki konopi indyjskich.

30 czerwca – przy ul. Armii Poznań mieszkańcowi Lubonia skradziono telefon komórkowy (straty: 600 zł).

2 lipca – przy ul. Sikorskiego zatrzymano mężczyznę posiadającego narkotyki.

2/3 lipca – z boksu na rowery przy ul. Dworcowej skradziono górala marki SCOOT (straty: 800 zł).

3 lipca – na ul. Dębieckiej kierujący mitsubishi mężczyzna potrącił, rowerzystę, który w konsekwencji znalazł się w szpitalu, gdzie zdiagnozowano u niego stłuczenie obojczyka i pęknięcie czaszki, na szczęście nie wymagające interwencji chirurgicznej.

3 lipca – przy lubońskim węźle Autostrady A2 zatrzymano nietrzeźwego (0,7 promila) kierowcę.

6 lipca – z zaparkowanego przy ul. Jachtowej fiata skradziono katalizator (straty: 1 200 zł).

6 lipca – z okna mieszkania na II piętrze jednego z bloków osiedla „Lubonianka”, przy ul. Żabikowskiej wypadł dwuipółletni chłopiec.

7 lipca – nieznany sprawca przeciął dwie opony mercedesa zaparkowanego przy Al. Jana Pawła II (straty: 750 zł).

8/9 lipca – skradziono kołpaki od zaparkowanego przy ul. Żabikowskiej citroena (straty: 800 zł).

10 lipca – z zaparkowanej przy ul. Żabikowskiej hondy skradziono katalizator (straty: 7 100 zł).

10 lipca – przy ul. Sobieskiego zatrzymano nietrzeźwego (1,9 promila) kierowcę.

12 lipca – uszkodzono renualta zaparkowanego przy Al. Jana Pawła II.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

KP Luboń

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *