Strona główna / Aktualności / Protest przeciwko szczepieniu najmłodszych

Protest przeciwko szczepieniu najmłodszych

W dniu 15 lipca około godziny 17.30 przed Rodzinnym Centrum Medycznym LubMed przy ul. Sobieskiego 50 zebrało się kilkadziesiąt osób (m.in. z Lubonia, Poznania, Bydgoszczy) protestujących przeciwko szczepieniu dzieci od 6 miesiąca życia do 12 roku życia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 preparatami firmy Pfizer. Niestety na miejscu zdarzenia musiała interweniować policja, dwie osoby zostały ukarane mandatem.

 

Lubońska placówka jest jedną z ośmiu na terenie kraju, które zgłosiły się do programu badań klinicznych dotyczącego szczepień dzieci w tym przedziale wiekowym. Pozostałe siedem to: AppleTreeClinics Network Sp. z o.o. (Łódź), Centrum Badań Klinicznych JCI (Kraków), Gravita Klinika Diagnozy i Leczenia Niepłodności (Łódź), In Vivo Sp. z o.o. (Bydgoszcz), Nasz Lekarz Ośrodek Badań Klinicznych (Toruń), NZLA (Siemianowice Śląskie), Provita Poliklinika (Warszawa). Warto wspomnieć, że tego typu badania realizowane są w ponad 90 ośrodkach klinicznych, w czterech krajach, w tym w Polsce, Hiszpanii, Finlandii i Stanach Zjednoczonych, a badaniem objętych zostanie do 4 500 dzieci. Lubońska placówka musiała dopełnić wszelkich formalności, by móc uczestniczyć w opisanych badaniach, a w czerwcu zakończył się w niej pierwszy etap szczepień.

 

Protestujący przeciwko szczepieniom najmłodszych, trzymając w rękach transparenty z hasłami „Łapy precz od dzieci”, „Jesteście jak dr Mengele”, powoływali się na polskie prawo stanowiące o tym, że na dzieciach nie można przeprowadzać eksperymentów medycznych (zainteresowani tematem, mogą zapoznać się z przepisami dotyczącymi eksperymentu medycznego w Ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty, rozdział 4 „Eksperyment medyczny”, art. 21-29a).

Poniżej publikujemy wypowiedź jednego z uczestników protestu:

„Głównym celem protestu było wezwanie kliniki LubMed do zaprzestania eksperymentów na dzieciach oraz pokazanie problemu opinii publicznej. Nie jesteśmy szumnie nazywanymi przez media „antyszczepionkowcami”, lecz zatroskanymi o dobro dzieci obywatelami. Złożyliśmy więc w placówce petycję – wezwanie do zaprzestania tych zabiegów wraz z załączonymi wynikami badań na zawartość w organizmach polskich dzieci przekroczonych norm rakotwórczego glifosatu, co z kolei wyklucza możliwość przeprowadzania na nich eksperymentalnych szczepień. Wysłaliśmy również zapytanie do Ministerstwa Zdrowia czy potwierdza ono udział polskich placówek w badaniach – do dziś nie uzyskaliśmy odpowiedzi.  Z pozyskanych przez nas informacji wynika, iż pierwszy etap szczepień dzieci w grupie 6-12 lat zakończył się (w każdej klinice biorącej udział w programie zostało zaszczepionych ok. 20-25 dzieci). Na chwilę obecną firma Pfizer zawiesiła badania. W sierpniu ma zebrać się komisja bioetyki, która ma podjąć dalsze decyzje w tej kwestii. Prawdopodobnie grupa dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia ma wziąć udział w badaniach we wrześniu”.

(red.)

Kadr z filmu zamieszczonego w serwisie internetowym YouTube przez organizację non profit Kedyw Poznań
Kadr z filmu zamieszczonego w serwisie internetowym YouTube przez organizację non profit Kedyw Poznań
Kadr z filmu zamieszczonego w serwisie internetowym YouTube przez organizację non profit Kedyw Poznań
Kadr z filmu zamieszczonego w serwisie internetowym YouTube przez organizację non profit Kedyw Poznań

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

2 komentarze

  1. Szkoda, że nie wiedziałam, z chęcią bym dołączyła do protestujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *