Strona główna / Aktualności / Apel lubońskich policjantów do Seniorów

Apel lubońskich policjantów do Seniorów

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie na terenie województwa wielkopolskiego oszustwami metodą „na policjanta”, „na wnuczka/ę”, „na Pocztę Polską” i inne formy, w których pokrzywdzonymi są głównie osoby starsze, zamieszczamy apel lubońskich stróżów prawa skierowany do Seniorów.

W czwartek, 27 maja 83-letnia mieszkanka ul. Żabikowskiej zgłosiła lubońskim policjantom, że dwie nieznane kobiety, podające się za pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, wykorzystując jej nieuwagę skradły znajdującą się w mieszkaniu gotówkę w kwocie 11 500 zł (banknoty znajdowały się w metalowym pojemniku). Na miejscu pojawił się przewodnik z psem tropiącym. Zabezpieczono również stosowne ślady.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

DRODZY SENIORZY!

Ludzie tacy jak Wy wychowani w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym często padają ofiarą oszustów – osób bezwzględnych, przestępców, którzy chcąc wykorzystać Waszą dobroć, podszywają się pod różne osoby. Mogą udawać Waszych najbliższych, którzy szybko potrzebują pieniędzy, żeby nie iść do więzienia gdyż spowodowali wypadek, w którym ktoś ucierpiał. Podszywają się pod funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Śledczego udając, że chcą uchronić Wasze pieniądze bo ktoś właśnie włamuje się na Wasze konto bankowe. W dzisiejszych czasach mogą oni podszywać się pod osoby dokonujące dezynfekcji w związku z koronawirusem, w celu dostania się do mieszkania i kradzieży wartościowych rzeczy. Inne sposoby jakie wykorzystują oszuści to udawanie pracowników Poczty Polskiej bądź innych instytucji podając różne powody, z których jednak każdy sprowadza się do wyłudzenia pieniędzy. W rzeczywistości wszystkie te historie są fikcją. Mają na celu doprowadzić Was do wydania oszustom pieniędzy. Niestety często zdarza się, że chęć niesienia pomocy swoim najbliższym czy Policji skutkuje utratą całych oszczędności.

Szanowni Państwo pamiętajcie, że Policja nigdy nie będzie chciała żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności.

Wielkopolska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze pieniądze! Gdy spotkacie się z taką sytuacją natychmiast rozłączcie rozmowę. Powiadomcie prawdziwą Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 i zgłaszajcie każdy taki przypadek.

Tylko szybka reakcja i Wasza czujność może przyczynić się do zatrzymania oszustów, a co najważniejsze nie dopuścić do tego, żeby kolejne osoby zostały oszukane i straciły oszczędności swojego życia.

KOMISARIAT POLICJI LUBOŃ

TEL. 61 281 74 10 lub 47 771 49 00

ULOTKA informacyjna

 

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *