Strona główna / Aktualności / Szczepienia na covid-19. Lekarze: to jedyny sposób, żeby pożegnać koronawirusa

Szczepienia na covid-19. Lekarze: to jedyny sposób, żeby pożegnać koronawirusa

27 grudnia do Polski dotarły pierwsze szczepionki przeciwko Covid-19. Preparaty jednak zaczęły wzbudzać kontrowersje jeszcze zanim ktokolwiek się zaszczepił. O szczepionkach porozmawialiśmy ze specjalistkami w zakresie szczepień.

Z dr n. med. Iloną Małecką i lek. Joanną Sawicką-Metkowską udało nam się połączyć internetowo podczas trwania dyżuru lekarek w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad matką i dzieckiem w Poznaniu. Jak zapewniają obie specjalistki, czekają już na swoje szczepienia i pokładają w nich wielką nadzieję na wyhamowanie pandemii Sars-Cov-2.

Dr n. med. Ilona Małecka jest członkinią zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, jak mówi, nie obawia się ewentualnych skutków ubocznych szczepienia. – Boimy się, ale choroby jaką jest covid-19. Wirus nas uczy, że jest nieprzewidywalny i jeśli czegokolwiek się obawiamy, to właśnie tego, a nie szczepień – zapewnia dr Ilona Małecka.

Podczas audycji porozmawialiśmy także z pediatrą – lek. Joanną Sawicką – Metkowską, prowadzącą stronę na Facebooku “Doktor Poziomka”. – Skutki uboczne szczepień zawsze należy traktować w kontekście tego, co nam to szczepienie może dać dobrego – mówi. – Nawet jeśli pojawiają się bardzo sporadyczne i nieznaczące działania niepożądane, to dla nas to, przed czym to szczepienie ma uchronić, jest dużo ważniejsze – tłumaczy pediatra.

Zachęcamy do odsłuchania całości audycji, z której nasi słuchacze dowiedzą się m.in. czy szczepionka może wpływać na nasz kod genetyczny i jak to się stało, że tak szybko trafiła do obiegu.

Od lewej lek. Joanna Sawicka-Metkowska i dr n. med. Ilona Małecka.
Od lewej lek. Joanna Sawicka-Metkowska i dr n. med. Ilona Małecka

Wojciech Pierzchalski

Sprawdź również

Koncert Świąteczny

Już w nadchodzącą sobotę, 2 grudnia o godzinie 18.00 Biblioteka Miejska i Stowarzyszenie Pozytywny Luboń po …

Kalendarium wydarzeń – grudzień z Biblioteką Miejską

Jakie wydarzenia będą odbywały się w Bibliotece Miejskiej przy ul. Żabikowskiej 42 w Luboniu w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *