Strona główna / Aktualności / Odwołany Bieg Niepodległości
Bieg niepodległosci

Odwołany Bieg Niepodległości

Zwróciliśmy się do organizatora Biegu Niepodległości z prośbą o wyjaśnienie dlaczego bieg został odwołany. Publikujemy szczegółowe informacje.

Odwołany Bieg Niepodległości

W dniu 6 listopada podjąłem decyzję o odwołaniu 10. Lubońskiego Biegu Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka. Powodem jest nowe rozporządzenie Rządu RP, które wchodzi w życie od 7 listopada 2020 r. Rozporządzenia zakazuje organizowania imprez biegowych oraz kolarskich do dnia 29 listopada w związku z pandemią Covid-19.
To bardzo trudna sytuacja dla nas ponieważ pracę nad imprezą wkraczały w decydującą fazę oraz byliśmy bardzo dobrze przygotowani do przeprowadzenia zawodów zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego. Zapisanych na bieg było niemal 650 uczestników i wiele wskazywało że uda się zapełnić całą listę startową ( limit wynosił 750 osób).

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami z naszej strony, w przypadku odwołania zawodów wszyscy uczestnicy otrzymają zwrot wpisowego, pomniejszony o kwotę 5zł. Część materiałów (min. medal) zostaną wykorzystane w przyszłym roku. 10 edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości odbędzie się za rok – 11 listopada 2021 roku.
Z wyrazami szacunku

Adam Chudzicki
Organizator Biegu

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Życie w Ośrodku Kultury

Uścisk dłoni

Podział majątku a spółka cywilna

Rozwód to zawsze trudny czas dla obu stron, zwłaszcza gdy dochodzi do konieczności podziału majątku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *