Strona główna / Aktualności / Od jutra zamknięte cmentarze. Zmiana organizacji ruchu odwołana

Od jutra zamknięte cmentarze. Zmiana organizacji ruchu odwołana

Dziś premier na konferencji prasowej przekazał kolejne punkty strategii walki z koronawirusem. Potwierdziły się spekulacje dotyczące zamkniętych cmentarzy.

– Znajomy lekarz powiedział mi, że wiele osób, które będą chciałby np. odwiedzić w tych dniach swojego zmarłego małżonka, za 3 tygodnie również będzie tam leżeć – powiedział premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej.

Szef rządu potwierdził, że od jutra (31.10) do poniedziałku (2.11) cmentarze pozostaną zamknięte.
– Uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie – powiedział premier. Mateusz Morawiecki zaapelował do seniorów, by ci zostali w domach. Premier podkreślił, że jego apel przyjmuje “formę alarmu i mocnej dyspozycji”.

Szef rządu zapowiedział także, że wyda dyrektywę nakazującą pracownikom administracji publicznej pracę zdalną. Ma to dotyczyć tych osób, w których przypadku pojawienie się w pracy nie jest niezbędne. Premier o to samo zaapelował do przedsiębiorców.

Mateusz Morawiecki odnotował, że rozmawiał z przedstawicielami państw Unii Europejskiej o fali zachorowań na Covid-19. – Jest bardzo prawdopodobne pojawienie się szczepionki w styczniu dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują – dla starszych i dla pracowników medycznych – zapowiedział premier.

Póki co nie pojawiają się żadne zmiany dotyczące organizacji nauki w klasach 1-3. Rząd nie wyklucza jednak zmian i w tym zakresie.

Premier zapewnił, że trwają prace nad pomocą dla dotkniętych obostrzeniami branż. – Konstruujemy teraz tarczę branżową, dla restauracji, dla siłowni, dla branży fitness, dla turystyki, ale będziemy zmieniać też tarczę finansową – zapowiedział Mateusz Morawiecki

Dzisiaj (30.10) potwierdzono 21 629 przypadków zakażenia koronawirusem, co jest najwyższym dobowym przyrostem od marca. 3 082 zakażenia odnotowano w woj. wielkopolskim. W ciągu doby bezpośrednio z powodu Covid-19 zmarło 35 osób, 167 osób miało choroby współistniejące.

Wojciech Pierzchalski

twitter.com/PremierRP

Wszystkich Świętych w Mosinie

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *