Strona główna / Aktualności / Znakowanie rowerów
Znakowanie roweru

Znakowanie rowerów

W czerwcu pojawi się ponownie możliwość zabezpieczenia swojego jednośladu i oznakowania go w ramach prowadzonego przez policję programu prewencyjnego „Poznański rower – bezpieczny rower”. Znakowanie rowerów przeprowadzone zostanie 12 czerwca w godzinach między 11 a 14 przed budynkiem Komisariatu Policji, przy ul. Powstańców Wielkopolskich 42 w Luboniu. 

Celem akcji jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na lubońskich drogach oraz uwrażliwienie na problem właściwego zabezpieczenia rowerów. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Osoby chcące przystąpić do programu powinny mieć ze sobą dowód osobisty.

W przypadku znakowania rowerów dzieci konieczna jest obecność osoby pełnoletniej. Znakowane rowery powinny być wyposażone w jedno światło pozycyjne białe lub żółte, element odblaskowy, co najmniej jeden działający hamulec oraz dzwonek. Zarejestrowany rower otrzyma indywidualny numer, który następnie zostanie umieszczony w policyjnym rejestrze. Cały proces trwa od 10 do 15 minut.

Znakowanie rowerów odbywać się będzie przed lubońskim komisariatem raz w miesiącu. Informacja o dacie i godzinie znakowania rowerów dostępna jest również u dyżurnego jednostki.

Beata Spychała
fot.  Znakowanie roweru   Źródło: powiat.poznan.pl

Beata Spychała

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Jeden komentarz

  1. idealny termin, żeby jak najmniej oznakować. dzieci w szkołach dorośli w pracy🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *