Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Czy bibliotekę można zamienić w średniowieczne skryptorium? Udowadniamy, że tak! W czerwcu zorganizowaliśmy warsztaty, które uczyły pracy skrybów. Młodzież z SP1 miała za zadanie stworzenie inicjału, który kiedyś zdobił pierwsze wersy ksiąg. Przy okazji zapoznali się z pracą mnichów, jej dokładnością i specyfiką życia w średniowieczu. Zadanie pochłonęło nie tylko uczniów, do pracy z chęcią przystąpili również nauczyciele. Było to spotkanie pilotażowe, jednak chcemy je wpisać na stałe do oferty edukacyjnej dla uczniów lubońskich podstawówek.

fot. Zb. BM

 

Czym różni się rezerwacja książki od zamówienia? Jak w łatwy sposób można prolongować wybrane pozycje? W jaki sposób sprawdzić historię przeczytanych książek? Te i inne informacje znajdziecie w nagranej przez nas instrukcji obsługi Sowa Mobi. Aplikacji, która niedawno obchodziła swoje pierwsze urodziny i dzięki której wypożyczanie książek nigdy nie było łatwiejsze.

fot. Zb. BM

 

Jak to mówią „pierwsze koty za płoty” i pierwsze w historii „Muzykowanie na trawie” już za nami. Niestety pogoda spłatała psikusa i trawę oraz kosze piknikowe zmuszone byłyśmy przenieść pod biblioteczny dach. Jednak nic nie zepsuło wyśmienitej uczty dla ucha, którą przygotowali Magdalena Dolska-Domek oraz Piotr Pawlicki. Koncert pod chmurką zamienił się w karaoke, uczestnicy chętnie śpiewali znane polskie przeboje wspólnie z artystami. Liczymy, że „Muzykowanie na trawie” powróci za rok i koncert odbędzie się już na świeżym powietrzu.

fot. Zb. BM

 

Klub osób niewidzących i słabo widzących „Promyk” spotyka się w Bibliotece Miejskiej w Luboniu już od trzydziestu lat. Grupa seniorów jest otwarta na nowych członków i zaprasza w swoje szeregi. Spotkania odbywają się w co drugi wtorek miesiąca o godz. 14 i zawsze towarzyszy im stół zastawiony pysznościami. Seniorzy w ciągu roku celebrują święta formalne, ale i inne okazje jak np. Dzień Kobiet czy walentynki. Zapraszamy na spotkania od września do czerwca.

fot. Zb. BM

 

Przez ostatnie dziesięć miesięcy Teatr Krokodyl regularnie co miesiąc występował w Bibliotece Miejskiej w Luboniu. Przez ten czas zdobył grono nie tylko młodych fanów, dorośli również docenili poczucie humoru, piosenki i zaangażowanie artystów. Poznaliśmy historię „Kozuchy Kłamczuchy”, „Króla Nicnieroba”, a w czerwcu wsłuchaliśmy się w „Morską Opowieść”. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.biblub.com, by poznać dokładne terminy kolejnych spektakli. Najbliższy odbędzie się już we wrześniu.

 

(BM)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *