Strona główna / Aktualności / Wigilijny Bieg Charytatywny – podsumowanie

Wigilijny Bieg Charytatywny – podsumowanie

W sobotę 10 grudnia 2022 roku na terenach Lasku Majońskiego w Luboniu odbyła się druga edycja Wigilijnego Biegu Charytatywnego. Zawody były przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Dzieci biegały na trzech dystansach: 200 m, 400 m, 800 m. Zwycięzcami zostali:
200 m (3-5 lat): Pola Kościuk i Oleg Skiba,
400 m (6-7 lat): Oliwia Włodarczyk i Maksymilian Polaczek,
400 m (8-9 lat): Jakub Kowalski,
800 m (10-11 lat): Maja Karalus i Wojciech Podolak,
800 m (12-13 lat): Agata Małecka i Mateusz Bartkowiak.

Dorośli mieli do wyboru bieg lub marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km. Wśród pań triumfowała lubonianka Kinga Gliszczyńska (czas 22:43), a wśród panów zwyciężył Bartłomiej Kędzia (19:51). W marszu NW najlepsi okazali się Karolina Grześkowiak (39:18) i Przemysław Nowak (34:03).

Nagradzano także najlepsze 4-osobowe zespoły w biegu i marszu NW. 1. miejsca na podium zajęły drużyny „Świerczewo” oraz „Gladiatorzy”.

Podczas biegu rozegrano także 2. Mistrzostwa Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej z Poznania w biegu przełajowym, w których triumfował Sebastian Leonarczyk (22:25).

Imprezie towarzyszył cel dobroczynny. W tym roku zebrano kwotę 960 zł, na leczenie 3-letniego Wiktora Ratajczaka chorego na nowotwór złośliwy wątroby z przerzutami do płuc. Warto podkreślić, że trwająca od pół roku zbiórka pieniędzy zakończyła się sukcesem i rodzinie chłopca udało się zebrać całą kwotę na leczenie (niemal 3,5 miliona złotych).

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli rywalizację otrzymali pamiątkowe medale oraz poczęstunek regeneracyjny. Organizatorem imprezy była firma Ronin Running. Tegoroczne zawody były objęte honorowym patronatem Burmistrz Miasta Luboń Małgorzaty Machalskiej.

Już teraz zachęcamy Państwa do udziału w kolejnym (szóstym) Biegu Tropem Wilczym, który odbędzie się w niedzielę 5 marca 2023 roku. Zapisy na bieg trwają pod adresem: www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/tropem-lubon2023

Adam Chudzicki
Organizator zawodów

fot. Anna Strojna

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *