Nowy PSZOK

Dobiega końca budowa Punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) przy ul. Dębieckiej, w sąsiedztwie zlewni ścieków.

W ramach przedsięwzięcia można wyróżnić dwa podstawowe elementy: drogę dojazdową wraz z nowo wybudowanym zjazdem z ulicy Dębieckiej, w której znajduje się waga samochodowa, a w jej sąsiedztwie biuro PSZOK, oraz plac o powierzchni ok. 1 200 m2, który jest podzielony na trzy strefy magazynowe. Podstawowa i zarazem największa znajduje się przy rampie, z której mieszkańcy wrzucać będą odpady wprost do kontenerów hakowych (17 sztuk), oraz dwóch mniejszych stref z kontenerami o pojemności 1,1 m3. Na placu znajduje się również kontener tzw. drugiego życia, do którego będzie można odkładać rzeczy nadające się do dalszego użytkowania. Po uzyskaniu pozwolenia na nowym obiekcie będzie prowadzona selektywna zbiórka łącznie 37 różnych rodzajów odpadów.

Warto wspomnieć, że w ramach realizowanego zadania zakupiono również dwie śmieciarki oraz ciężarówkę typu hakowiec, a obiekt podobnie jak stacja przeładunkowa odpadów komunalnych przy ul. Chemików jest budowany przez firmę MTM Budownictwo sp. z o.o.

(PAW)

fot. Rafał Wojtyniak

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *