Nowy PSZOK

Dobiega końca budowa Punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) przy ul. Dębieckiej, w sąsiedztwie zlewni ścieków.

W ramach przedsięwzięcia można wyróżnić dwa podstawowe elementy: drogę dojazdową wraz z nowo wybudowanym zjazdem z ulicy Dębieckiej, w której znajduje się waga samochodowa, a w jej sąsiedztwie biuro PSZOK, oraz plac o powierzchni ok. 1 200 m2, który jest podzielony na trzy strefy magazynowe. Podstawowa i zarazem największa znajduje się przy rampie, z której mieszkańcy wrzucać będą odpady wprost do kontenerów hakowych (17 sztuk), oraz dwóch mniejszych stref z kontenerami o pojemności 1,1 m3. Na placu znajduje się również kontener tzw. drugiego życia, do którego będzie można odkładać rzeczy nadające się do dalszego użytkowania. Po uzyskaniu pozwolenia na nowym obiekcie będzie prowadzona selektywna zbiórka łącznie 37 różnych rodzajów odpadów.

Warto wspomnieć, że w ramach realizowanego zadania zakupiono również dwie śmieciarki oraz ciężarówkę typu hakowiec, a obiekt podobnie jak stacja przeładunkowa odpadów komunalnych przy ul. Chemików jest budowany przez firmę MTM Budownictwo sp. z o.o.

(PAW)

fot. Rafał Wojtyniak

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *