Strona główna / Aktualności / „Nie bądź leniwcem w walce ze smogowym złośliwcem”

„Nie bądź leniwcem w walce ze smogowym złośliwcem”

Miasto Luboń realizuje kampanię edukacyjną mieszkańców Lubonia z zakresu zrównoważonego rozwoju w obszarze zieleni oraz walki z suszą i smogiem, która będzie trwała niemalże półtora roku. W czasie trwania całej kampanii jest poruszanych 6 istotnych tematów w zakresie: suszy, smogu, zrównoważonego rozwoju, zieleni, deszczówki oraz łąk kwietnych, które będą przedstawione w przyjazny sposób dla każdej grupy wiekowej. W przyswojeniu wiedzy pomogą postać Siewcy oraz towarzyszące mu zwierzęta. W kampanii Siewca, dla którego inspiracją jest pomnik Siewcy w parku przy ul. Armii Poznań zostanie ukazany jako młody, proekologiczny duchem aktywista.

W poniedziałek, 2 października w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żabikowskiej 40, w godz. 14-17 odbyła się konferencja pn. „Nie bądź leniwcem w walce ze smogowym złośliwcem”. Konferencję poprowadził Krzysztof Mączkowski. W programie konferencji znalazły się: wykład, dyskusja i spotkanie przy kawie. Dyskutowano o smogu w aspekcie szeroko rozumianej ochrony środowiska (m. in. gospodarka odpadami, recykling, działalność człowieka a środowisko, emisja spalin, wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka).

Realizowana kampania jest dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tekst i foto. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *