Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 17 lutego do 12 marca 2023 roku w Luboniu nie skradziono ani jednego samochodu, zatrzymano 4 osoby poszukiwane, 2 osoby posiadające narkotyki, 1 nietrzeźwego kierowcę i 1 kierowcę prowadzącego pojazd bez posiadania ku temu uprawnień. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 8 sprawców oraz wylegitymowała 620 osób. Ujawniono również 8 oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

17 lutego – przebywający na ul. Powstańców Wielkopolskich dwaj 15-latkowie zostali pobici przez dwóch nieznanych mieszkańców Poznania. Chłopców kopano i bito teleskopową pałką, a po doprowadzeniu do bezbronności, jednemu z nich skradziono telefon komórkowy. W konsekwencji zaatakowani bez powodu chłopcy doznali licznych obrażeń, a jeden z nich trafił do szpitala. W wyniku podjętych działań lubońscy policjanci najpierw zatrzymali jednego ze sprawców pobicia chłopców, u którego znaleźli skradziony telefon oraz narkotyki. Okazało się, że już wcześniej był przez policję notowany. Wkrótce zatrzymano również drugiego sprawcę rozboju.

20 lutego – przy ul. Polnej skradziono sprzęt wędkarski, konsolę do gier i aparat fotograficzny (straty: 9 000 zł).

20 lutego – po wybiciu szyby w drzwiach, włamano się do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Wschodniej.

21 lutego – na terenie Luveny przy ul. Romana Maya, w budynku pralni wybuchł pożar. W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów Straży Pożarnej. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, technika kryminalistyki, w trakcie których wykluczono podpalenie. Jako przyczynę podano zwarcie instalacji w jednej z maszyn do formowania ubrań. Pożar nie spowodował zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego.

21 lutego – skradziono dwie kratki wlotu powietrza od samochodu zaparkowanego przy ul. Szkolnej (straty: 1 200 zł).

22 lutego – na jednej z posesji przy ul. Makuszyńskiego skradziono odkurzacz i karcher (straty: 3 300 zł).

24/25 lutego – skradziono katalizator od hondy zaparkowanej przy ul. Drzymały (straty: 1 000 zł).

26 lutego – przy ul. Armii Poznań zatrzymano nietrzeźwego (1,7 promila) kierowcę.

3 marca – w sklepie Media Expert przy ul. Żabikowskiej skradziono antyradar (straty: 1 400 zł).

3 marca – przy ul. Źródlanej mieszkańcowi Lubonia skradziono dowód osobisty.

3/4 marca – włamano się do iveco zaparkowanego przy ul. Długiej i skradziono elektronarzędzia akumulatorowe. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady (straty: 11 000 zł).

4 marca – w czasie nieobecności właściciela wybuchł pożar w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Jodłowej. Przebywający w budynku mężczyzna został ewakuowany przez strażaków, a następnie przewieziony do poznańskiego szpitala.

6 marca – nieznany sprawca skradł paliwo na stacji Orlen Przy ul. Sobieskiego (straty: 800 zł).

10 marca – po krótkim pościgu, przy ul. Topolowej zatrzymano kierowcę, który pomimo wydawanych przez radiowóz policyjny sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbował uciec. Okazała się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

12 marca – przy ul. Dworcowej zatrzymano mężczyznę posiadającego narkotyki (marihuanę).

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *