Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski

Ruszyła piąta edycja Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego 2024.

Od 1 lipca można zgłosić swój projekt do kolejnej edycji Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na zgłaszanie swoich pomysłów mieszkańcy mają czas do 28 lipca. Łączna kwota przeznaczona na realizację zwycięskich koncepcji to 350 000 zł.

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach LBO 2024 może zgłosić każdy mieszkaniec Lubonia poprzez wypełnienie specjalnego formularza, za pośrednictwem strony https://lubon.budzet-obywatelski.org/ . Poza opisem proponowanego pomysłu należy podać szacunkowe koszty zadania z uwzględnieniem wszystkich jego części składowych. Wzorem ubiegłych lat, projekty zostały podzielone na inwestycyjne, takie jak budowa chodnika czy placu zabaw oraz nieinwestycyjne, związane na przykład z organizacją zajęć integracyjnych czy sportowych dla mieszkańców lub pikniku dla rodzin. Ważne, aby tworząc projekt, zmieścić się w określonej regulaminowo kwocie przeznaczonej na realizację. W przypadku projektów inwestycyjnych górny próg nie może przekroczyć 125 000 zł, a projekty nieinwestycyjne powinny zamknąć się w kwocie 50 000 zł.

Po etapie przyjmowania wniosków nastąpi ich weryfikacja pod względem formalnym i merytorycznym. Dokona jej Zespół Weryfikujący korzystając z opinii właściwych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta. Tu decydować będą takie kryteria jak: nieprzekraczalny koszt zadania, zgodność z kompetencjami gminy czy brak kolidacji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Głosowanie odbędzie się w okresie od 2 października do 20 października 2023 roku i dostępne będzie w formie elektronicznej poprzez formularz dostępny na stronie https://lubon.budzet-obywatelski.org/ .

Realizacja zwycięskich projektów nastąpi w przyszłym roku budżetowym, a końcowy etap nie powinien przekroczyć 30 czerwca 2025 r. Wszelkie informacje dotyczące Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego dostępne są na stronie: https://lubon.budzet-obywatelski.org/ .

UML

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *