Strona główna / Aktualności / Aktualności piłkarskie

Aktualności piłkarskie

LKS wicemistrzem w swojej grupie – awans

W niedzielę, 4 czerwca na stadionie w Mosinie Luboński KS zmierzył się z sąsiadem zza miedzy – Lasem Puszczykowo. Przeciwnik jak zwykle był bardzo wymagający i w tym sezonie sprawił już wiele niespodzianek. Samo spotkanie było emocjonujące. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak jeszcze przed przerwą, w 40 minucie spotkania lubonianie zdobyli prowadzenie po bramce Bartosza Skrzypczaka. Na początku drugiej odsłony zawodnik Lasu Puszczykowo ujrzał czerwoną kartkę i od tej chwili lubonianie przeważali. W 65 minucie LKS prowadził 2:0 po bramce samobójczej piłkarza Lasu. Od 73 minuty zawodnicy z Puszczykowa grali w dziewiątkę, ponieważ bramkarz gospodarzy faulował poza polem karnym, za co otrzymał czerwoną kartkę. W 81 minucie Fabian Wosiek zdobył trzecią bramkę, a wynik spotkania na 4:0 ustalił krótko przed zakończeniem meczu Paweł Krzymiński. Po końcowym gwizdku już było wiadomo, że zwycięstwo lubonian przy remisie 1:1 rezerw Kotwicy Kórnik z Błękitnymi Owińska dało już pewny awans LKS-u do klasy okręgowej. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek było można złożyć gratulacje zawodnikom, trenerom, wszystkim działaczom oraz życzyć im dalszych sukcesów.

W niedzielę, 11 czerwca w przedostatnim meczu rundy wiosennej lubonianie pokonali na własnym boisku WKS Owieczki 4:1. Kolejny raz w tej rundzie popisał się Krzysztof Bartoszak, który strzelił hat tricka, a czwartego gola dołożył Bartosz Skrzypczak.

W sobotę, 17 czerwca zawodnicy LKS-u rozgromili na wyjeździe Maratończyka Brzeźno 9:2 i tym efektownym zwycięstwem zakończyli sezon. Łupem bramkowym podzielili się: Krzysztof Bartoszak – 4, Bartosz Skrzypczak – 2 oraz: Mateusz Jaś, Alex Lipiak i Bartosz Gibasiewicz – po 1.

Ostatecznie LKS zakończył rozgrywki na drugim miejscu, zdobywając w 26 meczach 64 punkty, odniósł 21 zwycięstw, uzyskał 1 remis i doznał 4 porażek. Piłkarze z ul. Rzecznej strzelili 76 bramek (plus 3 bramki doliczone za walkower z Płomieniem Nekla), tracąc 26 bramek. Najlepszym snajperem okazał się Krzysztof Bartoszak, który zdobył 19 bramek – wszystkie w rundzie wiosennej.

Po meczu poprosiliśmy o podsumowanie sezonu trenera oraz działaczy LKS-u.

Trener zespołu seniorów Lubońskiego Klubu Sportowego Marek Wilczyński: „To był bardzo dobry rok dla naszego zespołu. Na dwie kolejki przed końcem zapewniliśmy sobie pewny awans. Po pierwszej rundzie mieliśmy dobrą pozycję wyjściową, żeby powalczyć o coś więcej. Wzmocniliśmy naszą ofensywę, Bartoszak, Skrzypczak, Przewłocki i Muras, to zawodnicy, którzy do nas przyszli zimą i od razu nasza gra wyglądała w ofensywie jeszcze lepiej. Myślę, że cała drużyna zapracowała na ten awans. Nie chcę nikogo wyróżniać, solidna gra w defensywie i ofensywne nastawienie w każdym meczu, to klucz do tego upragnionego awansu. Muszę też wspomnieć o całej organizacji w klubie. Wszystko to wzniosło nas na wyższy poziom. Już w poniedziałek, 10 lipca wznawiamy treningi i będziemy starali się uzupełnić skład o kończących wiek juniorów, może jak się uda przeprowadzimy przynajmniej dwa transfery z innych klubów. Zapraszam wszystkich kibiców Lubońskiego na mecze w wyższej klasie rozgrywkowej. Startujemy od 12 sierpnia”.

Najstarszy członek zarządu LKS-u Jan Kaczmarek: „Piłkarze Lubońskiego na dwie kolejki przed zakończeniem rundy wiosennej zapewnili sobie awans do klasy okręgowej. Po pięciu latach nieobecności na tym poziomie rozgrywkowym awans ten nie byłby możliwy bez zaangażowania całego zarządu oraz sztabu szkoleniowego, z trenerem Markiem Wilczyńskim na czele. Duży wpływ na ten sukces miało pozyskanie sponsorów oraz mądra polityka transferowa od początku rozgrywek, jak i w przerwie zimowej. Szczególnie przyjście m.in. Skrzypczaka i Bartoszaka – najlepszego strzelca naszego zespołu, który po 15 latach wrócił do Lubonia. Również doskonała atmosfera w drużynie miała wpływ na ten sukces oraz zaangażowanie nowego zarządu, który jasno postawił sobie za cel awans. Teraz po przerwie wakacyjnej piłkarze wrócą do treningów uzupełnieni o pięciu wychowanków z drużyny juniorów. Za nowy cel w okręgówce stawiamy grę o środek w tabeli”.

Członek zarządu i skarbnik klubu Maciej Witkowski: „Dzięki zwycięstwu nad Lasem Puszczykowo, na dwie kolejki przed zakończeniem rundy Luboński KS, po pięciu sezonach pożegnał się z rozgrywkami A klasy i uzyskał bezpośredni awans do klasy okręgowej. Należy podziękować wszystkim piłkarzom, trenerom, działaczom oraz sympatykom i sponsorom naszego klubu. Bez zaangażowania wszystkich bez wyjątku ten sukces nie byłby możliwy. W przyszłym sezonie obiecujemy godnie reprezentować nasz klub w rozgrywkach okręgówki. Marzymy, by krok po kroku, odbudowywać dawną pozycję Lubońskiego KS-u na piłkarskiej mapie. Pierwszy krok został właśnie postawiony”.

Władysław Szczepaniak

Drużyna LKS-u w rundzie wiosennej zagrała przebojowo i przed czasem zapewniła sobie awans   fot. Zb. LKS

Świętując awans piłkarze z ul. Rzecznej zraszali się szampanem   fot. Leszek Miałkas

Po zapewnieniu sobie awansu w obozie lubonian zapanowała wielka radość   fot. Leszek Miałkas

Najlepszy snajper LKS-u – Krzysztof Bartoszak z rodziną na stadionie przy ul. Rzecznej. W rundzie wiosennej zdobył 19 bramek   fot. Władysław Szczepaniak

14 Płomień Nekla                           26     20     34:72

Płomień Nekla wycofał się z rozgrywek po 15 kolejce.

W.Sz.

Stella na 9. miejscu

W sobotę, 3 czerwca Stella pokonała na wyjeździe Canarinhos Skórzewo 2:0. Bramki zdobyli A. Świątek, Y. Yukhimuk. W następnej kolejce Stellowcy pauzowali, ponieważ otrzymali trzy punkty walkowerem z powodu wycofania się z rozgrywek Polonii Nowy Tomyśl. W ostatnim meczu rundy wiosennej Stella przegrała na wyjeździe z Kłosem Gałowo 2:4. Bramki zdobyli: N. Stangierski i A. Świątek. Trzeba przyznać, że runda wiosenna była bardzo udana dla Stelli. Można było zauważyć dużą mobilizację wśród zawodników, trenerów i działaczy. Klub z Żabikowa wiosną zdobył 30 punktów. Dla przypomnienia w rundzie jesiennej zaledwie 8.

Ostatecznie Stella zakończyła swoje rozgrywki na 9. miejscu w tabeli. W 30 meczach zdobyła 38 punktów – odnosząc 11 zwycięstw, uzyskując 5 remisów i doznając 14 porażek. Jej zawodnicy strzelili 50 bramek (plus trzy bramki doliczone za walkower z Polonią Nowy Tomyśl), tracąc ich 65. Najlepszym snajperem okazał się Adrian Świątek, który zdobył 18 goli. Należy zaznaczyć, że wszystkie zdobyte w rundzie wiosennej.

10 Orzeł Granowo                                   30     35     52:73

11 Złoci Złotkowo                                             30      34    45:65

12 Canarinhos Skórzewo                        30     31     47:75

13 Obra Zbąszyń                                              30      29    47:69

14 Orkan Konarzewo                              30     29     52:82

15 Huragan Michorzewo                         30     25     36:96

16 Polonia Nowy Tomyśl                        30     6       13:111

Polonia Nowy Tomyśl wycofała się z rozgrywek po 16 kolejce.

W.Sz.

Piękny gest Marcina

W konkursie na wytypowanie wyniku w meczu LKS-u z WKS Owieczki, który odbył się 11 czerwca, najlepszym jasnowidzem okazał się zawodnik LKS-u – Marcin Matysiak, który trafnie wytypował wynik meczu na 4:1. Ten sympatyczny piłkarz, po odebraniu od trenera – Marka Wilczyńskiego nagrody, którą była okolicznościowa, klubowa koszulka, postanowił wręczyć ją naszemu redakcyjnemu koledze – Władysławowi Szczepaniakowi. W imieniu Władka i naszej redakcji, za ten piękny gest Marcinowi dziękujemy.

Paweł Wolniewicz

Marcin Matysiak przekazując Władysławowi Szczepaniakowi wygraną w konkursie, okolicznościową koszulkę piłkarską, sprawił naszemu redakcyjnemu koledze ogromna przyjemność   fot. Maciej Witkowski

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

XXI Turniej w Boules w Luboniu – kto wygrał?

XXI Turniej w Boules o Puchar Burmistrz Miasta Luboń – przeczytaj relację z wydarzenia i …