Strona główna / Aktualności / 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

25 marca 1858 r. nieopodal małej francuskiej miejscowości u podnóża Pirenejów 14-letnia dziewczyna – Bernadetta, zobaczywszy postać kobiety, zadała pytanie: Kim jesteś, piękna pani? Po czym usłyszała odpowiedź: Ja jestem Niepokalane Poczęcie.

W 1862 objawienia z Lourdes zostały uznane za autentyczne. Stały się też potwierdzeniem ustanowionego w 1854 roku dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi. „Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną” – ogłosił wówczas papież Pius IX.

8 grudnia w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu wierni modlą się szczególnie gorliwie do Matki Boskiej, wierząc, że jej wstawiennictwo i szczególna łaska umocni ich w wierze, stanie się pokarmem każdej pobożnej duszy.

red. GL

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Protest rolników

Tak wyglądał wczorajszy protest rolników na drodze krajowej nr 5 na wysokości autostrady A2.

Obchody rocznicy tragicznej katastrofy

Urząd Miasta Luboń wraz z Ośrodkiem Kultury w Luboniu zapraszają w czwartek, 22 lutego 2024 roku na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *