Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 15 października do 14 listopada w Luboniu skradziono jeden samochód, zatrzymano osiem osób poszukiwanych (w tym jedna nieletnia), dwie osoby posiadające narkotyki i siedmiu nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 14 sprawców oraz wylegitymowała 604 osoby. Ujawniono również 11 oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

15 października – przy ul. Wojska Polskiego zatrzymano nietrzeźwego (2 promile) kierowcę (obywatel Ukrainy).

15 października – uszkodzono samochód zaparkowany przy ul. Konarzewskiego (straty: 800 zł).

16 października – przy ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymano nietrzeźwego (1,8 promila) kierowcę.

16/17 października – z objętego monitoringiem parkingu przy ul. Niezłomnych skradziono rower (straty: 2 000 zł).

19 października – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem bez posiadania stosownych ku temu uprawnień.

22 października – na skrzyżowaniu ulic Armii Poznań i Dębieckiej doszło do kolizji dwóch samochodów. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziono ją do szpitala.

22 października – przy ul. Brzechwy zatrzymano nietrzeźwego (1 promil) kierowcę.

22/23 października – uszkodzono betonowe ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Poznańskiej (straty: 1 000 zł).

23 października – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano mężczyznę posiadającego narkotyki.

24 października – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano nietrzeźwego (2,4 promila!) kierowcę.

25 października – przy ul. Armii Poznań zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem bez posiadania stosownych ku temu uprawnień.

26 października – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem bez posiadania stosownych ku temu uprawnień.

26 października – przy ul. Rzecznej zatrzymano nietrzeźwego (1,2 promila) kierowcę.

27 października – przy ul. Armii Poznań doszło do kolizji dwóch samochodów. W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

28 października – przy ul Żabikowskiej skradziono akumulator od stojącego tam skutera elektrycznego, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 3 750 zł).

31 października/1 listopada – skradziono BMW zaparkowanego przy ul. Świerkowej (straty: 50 000 zł).

2 listopada – przy ul. Dworcowej zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem bez posiadania stosownych ku temu uprawnień.

3 listopada – z zaparkowanej przy ul. Sikorskiego skody skradziono laptop (straty: 3 000 zł).

4 listopada – mężczyzna w podeszłym wieku mieszkający przy ul. Dojazdowej został wprowadzony w błąd i oszukany przez dwie osoby, które dzwoniąc na tel. stacjonarny seniora podały się za jego córkę i policjanta. Poinformowały go, że zięć spowodował wypadek drogowy i trzeba za niego wpłacić kaucję. Zdezorientowany senior przekazał nieznajomemu mężczyźnie 21 000 zł.

5 listopada – nieznana osoba przywłaszczyła sobie kartę bankową, nieopatrznie pozostawioną w bankomacie przy ul. Żabikowskiej.

5 listopada – przy ul. Sobieskiego zatrzymano mężczyznę posiadającego narkotyki.

6 listopada – przy ul. Poznańskiej zatrzymano nietrzeźwego (3,2 promila!!!) kierowcę.

7 listopada – z klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Wschodniej skradziono dwa rowery (straty: 8 000 zł).

9 listopada – do starszej pani mieszkającej przy ul. Szafirowej, zadzwoniła kobieta (na tel. stacjonarny) i podała się za poznańską policjantkę. Poinformowała seniorkę, że jej mąż spowodował wypadek samochodowy i musi zapłacić odszkodowanie pokrzywdzonym. Wprowadzona w błąd, oszukana starsza pani przekazała nieznanemu mężczyźnie kwotę 10 000 zł, złotą biżuterię i złote monety (straty: 70 000 zł).

11 listopada – przy ul. 11 Listopada kierowca odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pobrano krew.

12 listopada – skradziono dwie tablice rejestracyjne od seata zaparkowanego przy ul. Powstańców Wielkopolskich (straty: 180 zł).

13 listopada – włamano się do jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Wiejskiej i skradziono: telewizor, kino domowe i zestaw lamp, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 2 450 zł).

14 listopada – włamano się do jednego ze sklepów przy ul. Poniatowskiego i skradziono: gotówkę i 70 paczek papierosów (straty: 2 640 zł).

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *