Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Kronika policyjna 61 281 74 10 lub 47 771 49 00

Od 17 maja do 15 czerwca w Luboniu zatrzymano sześć osób poszukiwanych (w tym jedną listem gończym), dwie osoby posiadające narkotyki i troje nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu jedenastu sprawców oraz wylegitymowała 588 osób. Ujawniono również siedem oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

17 maja – przy ul. Staszica, podczas przeprowadzki właściciel mieszkania, posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, groził pracownikowi firmy „Przeprowadzki” pozbawieniem życia.

18 maja – przy ul. Ks. Streicha mieszkańcowi naszego miasta skradziono z portfela 3 000 zł.

21/22 maja – przy ul. Rydla skradziono rower (straty: 2 000 zł).

22/23 maja – przy ul. Armii Poznań włamano się do myjni samochodowej i skradziono 11 butli z gazem (straty: 3 300 zł).

24 maja – przy ul. Dębieckiej uszkodzono chevroleta (straty: 8 000 zł).

25 maja – przy ul. Norwida dwóch Gruzinów zaatakowało obywatelkę Ukrainy i skradli jej laptop. Ponadto jeden z Gruzinów groził właścicielce laptopa użyciem noża. Sprawcy kradzieży i pokrzywdzona znali się (straty: 2 000 zł).

25 maja – W jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Kilińskiego uszkodzono okno i roletę (straty: 3 100 zł).

25 maja – przy ul. 11 Listopada zatrzymano mężczyznę posiadającego narkotyki.

27 maja – w Centrum Budowlanym Pajo przy ul. Żabikowskiej zatrzymano na gorącym uczynku mężczyznę, który próbował ukraść szlifierkę kątową o wartości 600 zł.

28 maja – przy ul. Parkowej zatrzymano nietrzeźwego (1,6 promila) kierowcę – obywatela Mołdawii.

29 maja – przy ul. Targowej zatrzymano nietrzeźwego (0,5 promila) kierowcę (obywatel Ukrainy). Wraz z nim podróżował mieszkaniec Poznania poszukiwany przez policjantów celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze trzech lat ośmiu miesięcy.

30 maja – w CH Factory przy ul. Dębieckiej mieszkanka Poznania skradła perfumy o wartości 90 zł, a następnie w sklepie Nike odzież o wartości 2 000 zł. Została zatrzymana na gorącym uczynku, a skradzione rzeczy odzyskano.

2 czerwca – przy ul. Armii Poznań zatrzymano mężczyznę, który kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

11/12 czerwca – uszkodzono renaulta zaparkowanego na parkingu niestrzeżonym przy ul. Żabikowskiej (straty: 1 200 zł).

12 czerwca – przy ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymano mężczyznę posiadającego narkotyki (amfetamina).

12 czerwca przy ul. Żabikowskiej zatrzymano kierującą samochodem, nietrzeźwą (1 promil) Gruzinkę.

14 czerwca – w supermarkecie Intermarché przy ul. Żabikowskiej mieszkającemu w Luboniu mężczyźnie skradziono portfel z gotówką w kwocie 500 zł wraz z dokumentami.

15 czerwca – w jednym z ogródków działkowych przy ul. Granicznej zniszczono folię ogrodową oraz rosnące tam krzewy (straty: 1 000 zł).

Na podstawie danych policji (PAW)

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

 

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *