Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 17 marca do 11 kwietnia w Luboniu skradziono jeden samochód, zatrzymano pięć osób poszukiwanych (w tym jedną listem gończym), trzy osoby posiadające narkotyki i siedmiu nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 22 sprawców oraz wylegitymowała 618 osób. Ujawniono również 10 oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

17 marca – nieznany sprawca poprzez wybicie bocznej szyby oraz uderzenie nieokreślonym przedmiotem w przednią, uszkodził samochód marki BMW, zaparkowany przy ul. Sikorskiego (straty: 4 000 zł).

17 marca – w jednym z mieszkań przy ul. Kalinowej zabezpieczono 3 kg amfetaminy.

17 marca – przy ul. Źródlanej zatrzymano mężczyznę posiadającego przy sobie narkotyki.

18 marca – nieznany sprawca w trakcie jazdy dokonał uszkodzenia bocznej szyby w samochodzie ciężarowym marki Volvo na Autostradzie A2 (straty: 2 500 zł).

20 marca – przy ul. Leśmiana nietrzeźwy mężczyzna (2 promile), podczas interwencji domowej znieważył interweniujących policjantów oraz kierował pod ich adresem groźby pozbawienia życia, które wzbudziły obawę spełnienia. Mężczyzna został zatrzymany.

22 marca – w sklepie spożywczym Biedronka przy ul. Żabikowskiej dokonano przywłaszczenia artykułów spożywczych, sprawca został zatrzymany (straty: 600 zł).

22 marca – przy ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymano mężczyznę (ma podwójne obywatelstwo – ukraińskie i polskie), podejrzanego o uszkodzenie samochodu ciężarowego na autostradzie A2. Zabezpieczono posiadany przez niego pistolet.

24 marca – w Poznaniu, jadącemu tramwajem mieszkańcowi Lubonia skradziono portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz gotówką (straty: 890 zł).

28 marca – przy ul. Krótkiej ujawniono zwłoki mężczyzny. Przybyły na miejsce koroner wykluczył udział osób trzecich w zdarzeniu.

28 marca – w jednym z mieszkań przy ul. Pomorskiej ujawniono zwłoki mężczyzny. Przybyły na miejsce koroner wykluczył udział osób trzecich w zdarzeniu.

31 marca – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano mężczyznę kierującego samochodem mimo cofniętych ku temu uprawnień.

1 kwietnia – nieznany sprawca skradł katalizator z samochodu marki Toyota zaparkowanego na niestrzeżonym parkingu przy ul. Dworcowej. (straty: 1 000 zł).

4 kwietnia – skradziono katalizator od skody zaparkowanej na niestrzeżonym parkingu przy ul. Kościuszki (straty: 2 000 zł).

4 kwietnia – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano nietrzeźwego (1,5 promila) kierowcę (obywatel Mołdawii).

4/5 kwietnia – z terenu placu budowy kanalizacji przy ul. Polnej skradziono: agregaty, pompy membranową i zatapialną, narzędzia oraz baniaki z paliwem (straty: 50 000 zł).

5 kwietnia – uszkodzono samochód marki Seat zaparkowany przy ul. Dąbrowskiego (straty: 1 300 zł).

5 kwietnia – przy ul. Nad Żabinką zatrzymano mężczyznę kierującego samochodem bez stosownych ku temu uprawnień.

6 kwietnia – do stojącej na terenie dworca PKP przy ul. Dworcowej kobiety podbiegł mężczyzna i wyrwawszy z jej ręki, skradł telefon komórkowy o wartości 2 000 zł. W wyniku podjętych działań policjanci telefon odzyskali.

7 kwietnia – przy ul. Dworcowej zatrzymano kierowcę prowadzącego samochód pod wpływem środków odurzających. Posiadał przy sobie narkotyki.

8 kwietnia – przy ul. Osiedlowej zatrzymano nietrzeźwego (0,2 promila) kierowcę, który pomimo cofniętych uprawnień prowadził samochód marki Peugeot.

8 kwietnia – przy ul. Armii Poznań nietrzeźwy mężczyzna, stojąc na ulicy, uniemożliwił przejazd prawidłowo jadącemu samochodowi, a następnie uderzył pięścią w twarz interweniującą pasażerkę pojazdu.

9 kwietnia – przy ul. Źródlanej nieznany sprawca skradł pozostawiony w taksówce telefon komórkowy (straty 2 500 zł).

9 kwietnia – przy ul. Armii Poznań zatrzymano nietrzeźwego (0,8 promila) kierowcę (obywatel Gruzji).

9 kwietnia – przy ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymano nietrzeźwego (0,7 promila) kierowcę.

10 kwietnia – skradziono odzież z sklepu Puma w CH Factory przy ul. Dębieckiej (straty: 680 zł).

10 kwietnia – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano nietrzeźwego (3,5 promila) kierowcę, który doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany przez poznańskich policjantów w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

11 kwietnia – z niestrzeżonego parkingu przy ul. Korczaka skradziono fiata (straty: 31 000 zł).

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *