Strona główna / Aktualności / Samozwańczy pościg zakończony kolizją i ucieczką z miejsca zdarzenia
Uszkodzone skrzynki gazowe i elektryczne na ul. Chopina w Mosinie
Zabezpieczone skrzynki instalacji gazowej i energetycznej na ul. Chopina w Mosinie.

Samozwańczy pościg zakończony kolizją i ucieczką z miejsca zdarzenia

W niedzielę, 22 sierpnia miała miejsce niecodzienna sytuacja. 38-letni mieszkaniec Lubonia, kierowca busa marki Peugeot Boxer, któremu nie spodobała się postawa innego kierowcy, postanowił udać się w pościg i na własną rękę wymierzyć “sprawiedliwość”.

W wyniku szaleńczej jazdy ulicami mosińskiego Czarnokurza, nie opanował pojazdu i uderzył w ogrodzenie posesji przy ulicy Chopina. Doszło do uszkodzenia skrzynki instalacji gazowej i elektrycznej. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, porzucając swój uszkodzony pojazd. Został już ustalony przez policjantów i stawił się w komisariacie. Oprócz mandatu będzie teraz musiał naprawić wyrządzone szkody właścicielom nieruchomości.

Na szczęście w wyniku samozwańczego pościgu nikt nie ucierpiał. O zdarzenie zapytaliśmy policjantów. – 22 sierpnia po godzinie 15 policjanci z Mosiny otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Chopina. Na miejscu policjanci zastali uszkodzone ogrodzenia dwóch posesji oraz uszkodzone skrzynki instalacji gazowej i energetycznej. Na miejscu byli także strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego. Sprawca kolizji, kierujący samochodem Peugeot Boxer, porzucił pojazd i oddalił się z miejsca kolizji. Policjanci ustalili kierującego oraz pasażerkę pojazdu. Następnego dnia ustalony 38-letni mieszkaniec Lubonia, stawił się do Komisariatu Policji w Mosinie. Mężczyzna, za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. W/wym. oświadczył, że już skontaktował się z właścicielami uszkodzonych ogrodzeń posesji, w celu naprawienia szkody – poinformowała podinsp. Iwona Liszczyńska Zespołu Prasowego KWP w Poznaniu.

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *