Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 11 września do 11 października w Luboniu zatrzymano trzy osoby posiadające narkotyki i czterech nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 14 sprawców oraz wylegitymowała 290 osób. Ujawniono również 14 oszustw internetowych (tzw. przestępstwa w sieci).

 

11/13 września – w zakładzie mechaniki pojazdów przy ul. Korczaka skradziono dwa katalizatory.

15 września – obywatel Ukrainy włamał się do biura w domu jednorodzinnym przy ul. Kasprzaka i skradł laptop o wartości 2 300 zł, sprawcę zatrzymali lubońscy policjanci.

17 września – w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada skradziono telefon komórkowy, sprawca został zatrzymany przez lubońskich policjantów, telefon odzyskano.

21 września – przy ul. Armii Poznań zatrzymano nietrzeźwego (0,6 promila) kierowcę.

21/22 września – ze sklepu Biedronka przy ul. Żabikowskiej skradziono artykuły spożywcze o wartości 3 500 zł, sprawcę zatrzymali lubońscy policjanci.

22 września – przy ul. Okrzei zatrzymano nietrzeźwego (1,5 promila) kierowcę.

27 września – skradziono toyotę zaparkowaną przy ul. Targowej (straty: 2 500 zł).

27 września – przy ul. Sobieskiego zatrzymano nietrzeźwego (1,8 promila) kierowcę.

28 września – przy ul. Batorego zatrzymano kobietę posiadającą przy sobie narkotyki.

30 września – włamano się do lokalu gastronomicznego przy ul. Dworcowej i skradziono kasetkę z pieniędzmi, głośnik i elektroniczną wagę kuchenną, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 7 000 zł).

1 października – w sklepie Rossmann przy ul. Żabikowskiej zatrzymano kobietę, która skradła tam produkty o wartości 533 zł.

1/7 października – skradziono opla zaparkowanego przy ul. Chopina (straty: 1 000 zł).

2/3 października – włamano się do jednego z domów przy ul. Dożynkowej i skradziono telefon komórkowy oraz gotówkę (straty: 8 450 zł).

3 października – w supermarkecie Intermarché przy ul. Żabikowskiej dwie osoby skradły alkohol o wartości 540 zł, ich wizerunki zarejestrował monitoring sklepu.

7/8 października – wybito szybę wystawową oraz zdemolowano drzwi wejściowe sklepu „Społem” przy ul. Armii Poznań, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 10 000 zł).

8 października – przy ul. Źródlanej zatrzymano mieszkańca Łęczycy posiadającego przy sobie narkotyki.

8 października – przy ul. Buczka kierujący nissanem uderzył w słup energetyczny, uszkadzając go. Jak się okazało był nietrzeźwy (1,2 promila), ponadto miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

9 października – przy ul. Dębieckiej włamano się do przyczepy gastronomicznej i skradziono z jej wnętrza 1 100 zł, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady, zabezpieczono też zapis monitoringowy (straty: 4 300 zł).

11 października – jadący fiatem ul. Kalinową nie zatrzymał się do kontroli pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych od lubońskich policjantów. Kierujący nim (był typowany jako sprawca włamań do obiektów na terenie Lubonia) kontynuował jazdę, a następnie porzucił pojazd i oddalił się pieszo. Zatrzymano pasażera pojazdu. Okazało się, że był poszukiwany przez poznańską Policję, w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Ponadto posiadał przy sobie narkotyki. Na miejscu wykonano czynności z udziałem przewodnika z tropiącym psem oraz technika kryminalistyki, który zabezpieczył stosowne ślady. W samochodzie znaleziono również łom i czarną odzież.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

KP Luboń

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *