Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna (15 marca – 15 kwietnia)

Kronika policyjna (15 marca – 15 kwietnia)

Od 15 marca do 15 kwietnia w Luboniu skradziono 3 samochody, zatrzymano 3 mężczyzn posiadających narkotyki i 2 nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 17 sprawców oraz wylegitymowała 453 osoby. Ujawniono również 7 oszustw internetowych (tzw. przestępstwa w sieci).

 

17 marca – uszkodzono forda zaparkowanego przy ul. Niepodległości.

18 marca – skradziono mercedesa zaparkowanego przy al. Jana Pawła II (straty: 120 000 zł).

22 marca – przy ul. Lipowej zatrzymano sprawcę kradzieży urządzeń akwarystycznych, część zrabowanego mienia odzyskano (straty: 7 000 zł).

22 marca – skradziono forda zaparkowanego przy ul. Sikorskiego (straty: 23 000 zł).

22 marca – przy al. Jana Pawła II zatrzymano kierującego pojazdem bez stosownych ku temu uprawnień.

23 marca – w supermarkecie Intermarché przy ul. Żabikowskiej, obywatel Gruzji skradł alkohol i inne artykuły spożywcze (straty: 625 zł).

23 marca – z piwnicy jednego z bloków przy ul. Żabikowskiej skradziono rower o napędzie elektrycznym (straty: 2 500 zł).

23 marca – przy ul. Kochanowskiego zatrzymano kierującą pojazdem bez stosownych ku temu uprawnień.

26/27 marca – skradziono nissana zaparkowanego przy ul. Jachtowej (straty: 100 000).

27 marca – z terenu budowy przy ul. Nagietkowej skradziono: butlę gazową, pręty i listwy (straty: 1 750 zł).

27 marca – włamano się na teren jednej z posesji przy ul. Powstańców Wielkopolskich i skradziono: 10 akumulatorów, 100 l paliwa i narzędzia budowlane (straty: 5 000 zł).

27/28 marca – włamano się do fiata zaparkowanego przy al. Jana Pawła II i skradziono znajdujące się w nim wędki (straty: 1 300 zł).

28 marca – przy ul. Cichej zatrzymano nietrzeźwego (2,6 promila) kierowcę.

28 marca – przy ul. Dworcowej zatrzymano nietrzeźwego (2,2 promila) obywatela Ukrainy, który kierując samochodem, uderzył w przyuliczny ekran akustyczny. Jadący z nim rodak w wyniku odniesionych obrażeń, został przewieziony do poznańskiego szpitala.

29 marca – z terenu budowy przy ul. Kujawskiej skradziono metalowe szalunki do schodów (straty: 4 500 zł).

30 marca – przy ul. Kościuszki kierowca, cofając pojazdem, uderzył w policyjny radiowóz. Jak się okazało, sprawca kolizji był pod wpływem środków odurzających.

31 marca – uszkodzono renaulta zaparkowanego przy al. Jana Pawła II.

4 kwietnia – przy ul. Ks. Streicha zatrzymano mężczyznę, który w piwnicy domu jednorodzinnego uprawiał konopię indyjską. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady m.in. rośliny konopi i susz.

7 kwietnia – przy ul. Reymonta zatrzymano na gorącym uczynku mężczyznę, który nie zapewniał właściwej opieki swojemu zagłodzonemu psu, trzymając go w złych warunkach sanitarnych. Pies został mu odebrany i przewieziony do schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

9 kwietnia – przy ul. Dębieckiej zatrzymano mężczyznę kierującego samochodem pod wpływem środków odurzających. Ponadto jadący z nim pasażer posiadał przy sobie amfetaminę.

11 kwietnia – przy ul. Armii Poznań, zawiniętą w szmatę cegłą wybito szybę w witrynie sklepu „Żabka”.

12 kwietnia – z niezamkniętego samochodu zaparkowanego przy ul. Żabikowskiej skradziono gotówkę w kwocie 7 500 zł.

14 kwietnia – przy ul. Niepodległości zatrzymano kierującego pojazdem bez stosownych ku temu uprawnień.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

KP Luboń

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *