Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Co działo się w Bibliotece Miejskiej w kwietniu. 

W kwietniu nowy zespół zadebiutował na bibliotecznej scenie. Od miesięcy „Projekt Właściwy” spotykał się u nas, by przygotować koncert „Czas nas uczy pogody”.

Mieliśmy szansę usłyszeć covery znanych i uwielbianych piosenek, zarówno polskich, jak i zagranicznych. W wykonaniu „Projektu” usłyszeliśmy aranżację utworów m.in. Michaela Jacksona, Lady Gagi czy Edyty Geppert. Jest to nowy zespół na lokalnej muzycznej scenie, jednak twarze wykonawców (a raczej ich głosy!) są dobrze znane mieszkańcom Lubonia. Tworzą go: Julia Galin, Maciej Kujawa, Paweł Banach, Remigiusz Kosmalski oraz Mariusz Bartnik.

W kwietniu gościliśmy psią behawiorystkę COAPE oraz trenerkę Joannę Jankowską. Podczas wykładu „Kim jest pies?”

Dowiedzieliśmy się sporo o psich potrzebach, obowiązkach właściciela i o tym, jak nawiązać wartościową relację ze swoim zwierzakiem. Grupa uczestników z chęcią zadawała pytania, a prowadzącej podobało się to tak bardzo, że zgodziła się na kolejne spotkanie, które odbędzie się już 20 maja (poniedziałek) o godz. 17.30! Tym razem na tapecie będą spacery z naszym pupilem.

W tym semestrze BM przygotowała dla słuchaczy ULTW szereg ciekawych prelekcji.

Mogliśmy dowiedzieć się sporo o początkach Ziemi i panowaniu dinozaurów, dzięki wykładom Kamila Gruntmejera. W kwietniu odbył się wykład o „Poznańskich Żydach” przeprowadzony przez Sebastiana Pawlickiego. Semestr trwa w najlepsze, zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, aby być na bieżąco. Półrocze zwieńczone będzie wyjazdem do Chełmna, współorganizowanym przez Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie. 

Comiesięczne spotkanie Klubu Promyk.

Comiesięczne spotkanie zostało uświetnione występem dzieci z pierwszej klasy podstawowej Zespołu Szkół nr 3 w Luboniu. Występ dotyczył tematu wiosny i wywołał szeroki uśmiech na ustach seniorek. Spotkania przyciągają coraz to nowych członków, którzy z chęcią dołączają do Promyka. Wydarzeniom zawsze towarzyszą zastawiony stół, gwar rozmów oraz muzyka. 

Paleontologia dla najmłodszych.

Od września 2023 r. w bibliotece odbywają się spotkania „Paleontologia dla najmłodszych”, które prowadzi dr Kamil Gruntmejer. Gwarantujemy ogrom paleontologicznej wiedzy. 

Spektakle familijne dla rodzin.

Comiesięczną tradycją w bibliotece stały się spektakle familijne dla rodzin. W okresie świątecznym bawiła nas „Zimowa opowieść” oraz „Przygody Grincha”. W marcu przypomnieliśmy sobie historię Polski ze spektaklem „Przygody Mieszka I”, a w kwietniu gościł u nas „Tadek Niejadek”. Bądź na bieżąco z przedstawieniami, śledząc naszą stronę internetową: www.biblub.com.

Podstawy tańca towarzyskiego (solo) dla seniorów.

Tańce dla Seniorów ruszyły z początkiem lutego! Seniorzy co tydzień zapoznają się z nowymi krokami, dlatego dołączyć do grupy można w każdej chwili. 

Zapraszamy do udziału w konkursie „Pióro Poetów im. Andrzeja Sobczaka 2024”.

Jeżeli chcesz stworzyć tekst do melodii Mietka Jureckiego, zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu. W tym roku przesłane teksty będzie oceniał Rafał Podraza – polski dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, dramaturg, juror konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży w kraju i zagranicą, animator kultury. Na Wasze propozycje czekamy do 20 maja br. Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz melodia, do której należy napisać tekst, znajdują się na stronie internetowej Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w zakładce Pióro Poetów 2024.

Monika Smółka

fot. 1  Joanna Jankowska podczas prowadzonego przez siebie wykładu pod tytułem: „Kim jest pies?”   fot. Zb. BM

fot. 2 Nowy luboński zespół „Projekt Właściwy” zadebiutował na bibliotecznej scenie  fot. Zb. BM

fot. 3 Przedstawienie wykonane przez uczniów ZS w Luboniu dla członków Klubu Promyk   fot. Zb. BM

Beata Spychała

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *