Strona główna / Aktualności / Luboński Klub Tenisa Stołowego – 1 liga kobiet

Luboński Klub Tenisa Stołowego – 1 liga kobiet

Zawodniczki LKTS Luvena Luboń 13 stycznia zainaugurowały drugą rundę w 1 lidze kobiet. W sali Luvena podejmowały GOSRiT Energa KTSK Luzino. Zespół gości plasuje się w połowie stawki 1 ligi kobiet grupy północnej. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu gości, gdyż jedyny punkt dla LKTS-u zdobyła Julia Furman, a blisko zwycięstwa była Natalia Piechota, która przegrała 3 do 2. Przed deblami zespół z Luzina prowadził 3 do 1. Niestety gry podwójne wygrały zawodniczki gości, które wyszły na prowadzenie 5 do 1. Bardzo blisko zdobycia punktu był debel Natalia Piechota i Joanna Spychała przegrywając 3 do 2. Druga runda singli zakończyła się zwycięstwem LKTS Luvena Luboń 3 do 1, a punkty zdobyły: Julia Furman, Joanna Spychała i Julia Gładysz. Kolejny raz blisko zwycięstwa była Natalia Piechota, która przegrała 3 do 2. Patrząc obiektywnie najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Zabrakło trochę szczęścia w decydujących momentach.

Drugi mecz rundy rewanżowej zawodniczki LKTS Luvena Luboń rozegrały 20 stycznia w Chełmnie z miejscowym LUKS Agro-Sieć. Zawodniczki z Chełmna to bardzo mocny zespół, o czym świadczy to, że zajmują 2. miejsce w tabeli. Znakomite zawody rozegrały zdobywczynie kompletów punktów singlowych Julia Furman i Joanna Spychała. W grze podwójnej wygrały Julia Furman i Anita Chudy. Zawodniczki z Lubonia wywalczyły bardzo cenny punkt w kontekście walki o utrzymanie w 1 lidze kobiet. Nasze zawodniczki zajmują 10. miejsce w tabeli grupy północnej.

Liga w tym sezonie jest na bardzo wysokim poziomie i każdy zespół może wygrać z każdym, dlatego każdy mecz jest ważny i każdy punkt meczowy przybliża do utrzymania w 1 lidze. Najbliższy mecz zawodniczki LKTS Luvena Luboń rozegrają 10 lutego w sali Luvena, w Derbach Wielkopolski podejmować będą KS Wamet Dobry Wiązar Dąbcze. Początek spotkania o godz. 11.

Gratulujemy!

Piotr Ciszak

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *