Strona główna / Aktualności / Czerwcowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży
Gazeta Lubońska - logo kwadrat

Czerwcowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy, za nami miesiąc maj. Dla wielu dzieci i ich rodziców był to ważny czas… czas Pierwszej Komunii Świętej, a dla uczniów szkół ponadpodstawowych piękny, ale zarazem dość stresujący okres podchodzenia do egzaminów maturalnych. Nie omieszkaliśmy wspomnieć o tych dwóch ważnych wydarzeniach na łamach naszego periodyku.

Z racji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka przeprowadziliśmy krótką, lecz ciekawą rozmowę z panem Markiem Maciejewskim Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu. A mając na uwadze, że 20 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pszczół poruszyliśmy na naszych stronach temat pszczelarstwa. Poprzez artykuł „Z pszczołami za pan brat” traktujący o lubońskiej rodzinie od lat zajmującej się tym rzemiosłem, staraliśmy się pokazać jak fascynującym i nieocenionym jest to zajęcie. W szczególności zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem dotyczącym Ani Ignatów i jej niezwykłej twórczości wrażliwej na drugiego człowieka oraz tekstem na temat rozbudowy Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie. Do tego wątku z całą pewnością powrócimy jeszcze w kolejnych wydaniach.

W ubiegłym miesiącu odbyły się dwie sesje Rady Miasta Luboń. Na pierwszym posiedzeniu radni wraz z Burmistrz Miasta Luboń złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie podczas obrad dokonano wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących RML oraz wyłoniono zastępców Burmistrza Miasta Luboń. Natomiast na sesji z dn. 23 maja wybrano członków i przewodniczących poszczególnych komisji RML oraz głosowano za zmianą wynagrodzenia dla Burmistrza. Nakłaniamy Państwa do zapoznania się z tym ważnym materiałem związanym z naszym samorządem. Pamiętajmy też o zbliżających się wielkimi krokami wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Nie każdy wie, że w połowie maja w podpoznańskim porcie lotniczym Poznań-Krzesiny odbyły się pokazy lotnicze z okazji jubileuszu 70-lecia lotniska w Krzesinach oraz 111-lecia portu lotniczego im. Henryka Wieniawskiego Poznań-Ławica. Osoby, które nie mogły podziwiać podniebnych akrobacji zachęcamy do zapoznania się z krótką fotorelacją autorstwa lubonianina Łukasza Bogacza.

Za nami mnóstwo wydarzeń, a przed nami jeszcze więcej… Jak się okazuje czerwiec jest miesiącem wyjątkowo bogatym we wszelakie atrakcje, uroczystości, obchody. Dlatego w tym numerze poświęciliśmy im sporo miejsca, tak aby nikogo z Państwa nie ominęło coś ważnego. Lokalnie dużo będzie się działo, ale nie zabraknie również wydarzeń sportowych na skalę europejską mowa oczywiście o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2024, przed rozpoczęciem których przeprowadziliśmy błyskawiczną sondę wśród znanych w naszym mieście osób, pytając o ich faworyta do tytułu Mistrza Euro 2024.

W numerze czerwcowym znajdą Państwo oczywiście jeszcze wiele innych interesujących treści! Zachęcamy do dogłębnej lektury, życząc Państwu pięknej pogody – w końcu przed nami upragnione wakacje!

Paulina Korytowska 

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *