Strona główna / Aktualności / Piłka nożna okiem Władysława Szczepaniaka

Piłka nożna okiem Władysława Szczepaniaka

Klasa Okręgowa

Stella wygrywa na wyjazdach.

W rozegranych pięciu meczach Stellowcy przegrali dwa mecze na własnym boisku, natomiast trzeba zaznaczyć, że wyspecjalizowali się na obcych boiskach. Na wyjazdach odnieśli trzy zwycięstwa.

W ostatnich pojedynkach przegrali u siebie z Patrią Buk 1:3 – bramkę zdobył A. Świątek, odnieśli zwycięstwa na wyjazdach z Huraganem Michorzewo 3:1 – bramki zdobyli: A. Świątek – 2, S. Gladysh – 1 i takim samym stosunkiem bramek pokonali Orzeł Granowo – 3:1. Warto wspomnieć, że w Granowie hattrickiem popisał się najlepszy obecnie strzelec Stelli – A. Świątek.

16. Polonia Nowy Tomyśl 21 6        13:84

Polonia Nowy Tomyśl wycofała się z rozgrywek po 16 kolejce.

A Klasa

Luboński KS wiceliderem!

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Luboński KS w rundzie wiosennej.

W drugiej kolejce piłkarze z ul. Rzecznej pokonali na wyjeździe Orkan Jarosławiec 2:1. Bramki zdobyli: Krzysztof Bartoszak z rzutu karnego i Patryk Muras. W kolejnym meczu zespół przy ul. Rzecznej podejmował rezerwy Kotwicy Kórnik. Jak się okazało, spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie dominował LKS, którego piłkarze zdobyli trzy bramki. W drugiej odsłonie goście doszli do głosu i mając przewagę, strzelili dwie bramki. Wówczas zrobiło się bardzo nerwowo. W końcowych minutach meczu arbiter podyktował rzut karny dla LKS-u. Niestety, najlepszy strzelec – Krzysztof Bartoszak nie wykorzystał tej szansy. Po bardzo emocjonującym meczu ostatecznie lubonianie wygrali 3:2. Bramki zdobyli: Bartosz Palmowski, Krzysztof Bartoszak, Bartosz Skrzypczak. W IV kolejce zespół LKS-u rozegrał bardzo trudny mecz z sąsiadującą z nim w tabeli Lechią II Kostrzyn. Wszyscy kibice dobrze wiedzieli, że będzie to mecz za 6 punktów. Spotkanie było zacięte, obfitujące w wiele spięć i fauli. Gospodarze za wszelką cenę dążyli do zwycięstwa. Jednak arbiter dwa razy dopatrzył się fauli gospodarzy i podyktował rzuty karne dla LKS-u. Wykonawcą jedenastek był snajper – Krzysztof Bartoszak, dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy i cenne trzy punkty przywieziono do Lubonia. W piątej kolejce lubonianom przyszło się zmierzyć u siebie z wiceliderem grupy – Błękitnymi Owińska. Spotkanie oglądało około 200 kibiców, którzy nie żałowali swojego przybycia. Byli świadkami ciekawego widowiska, świadkami pojedynku zespołów rywalizujących o awans do Klasy Okręgowej. Zespół z Owińsk to solidna i silna drużyna. Mecz dostarczył kibicom wiele emocji. W pierwszej połowie LKS mógł objąć prowadzenie, lecz jego piłkarze nie wykorzystali wielu sytuacji bramkowych, a gości ratowały słupki i poprzeczki. Po przerwie lubonianie nadal mieli przewagę, ale goście mądrze się broniąc, atakowali z wypadu i stwarzali bardzo groźne akcje pod bramką gospodarzy. W 75. minucie Bartosz Palmowski zdobył prowadzenie dla LKS-u, jednak lubońscy kibice oraz działacze musieli drżeć o wynik do końca meczu. Ostatecznie zwycięstwo 1:0 pozwoliło LKS-owi na zajęcie drugiego miejsca w tabeli, które obecnie premiuje awansem do klasy okręgowej.

Na boisko przy ul. Rzecznej weszli godni siebie rywale Luboński KS i Błękitni Owińska fot. Władysław Szczepaniak
Jedna z groźnych akcji piłkarzy LKS-u pod bramką Błękitnych fot. Władysław Szczepaniak
Już przed meczem LKS-u z Błękitnymi trybuny Stadionu Miejskiego wypełniły się kibicami fot. Władysław Szczepaniak
Piłkarze LKS-u w tańcu radości po zwycięskim meczu z Błękitnymi fot. Władysław Szczepaniak