Strona główna / Aktualności / Obóz letni Szczepu ZHP Żabikowo

Obóz letni Szczepu ZHP Żabikowo

Rok harcerski już się zaczął, ale w wakacje też wiele się działo! W lipcu zuchy i harcerze ze Szczepu ZHP Żabikowo wybrali się na obozy do Rozewia.

Była to fantastyczna przygoda – oprócz plażowania i morskich kąpieli wcielaliśmy się w elfy, krasnoludy, czarownice i inne baśniowe stwory.

Zuchy przybrały postać poszukiwaczy dobrych historii, codziennie poznawały nowe bajkowe postaci. Wiedźmy uczyły je spostrzegawczości, krasnoludy i elfy pokazały, że nie trzeba toczyć bojów o różnice, rycerze i księżniczki pomogły pokonać smoki. Nie mogło się też obyć bez wycieczki – tym razem był to park rozrywki Sea Park Sarbsk. Pobyt zakończył magiczny bal, w trakcie którego część zuchów złożyła Obietnicę Zuchową.

Harcerze również wczuli się w tematykę fantasy i w trakcie obozu toczyli wielkie bitwy między światami, konkurowali w magicznym turnieju Master Chef, spotkali fantastyczne postaci znane z książek i filmów i wędrowali po czarodziejskim świecie. Wybrali się też na Hel, gdzie zwiedzali fokarium, latarnię morską oraz uczyli się pływać na desce SUP. Nie zabrakło również harcerskich ognisk z historiami mądrego maga i śpiewaniem wniebogłosy.

Mimo że obóz dobiegł końca, to kawałek tej magii wrócił z nami do domu. Nie zapomnimy tegorocznej przygody, a jeszcze wiele przed nami!

Zuzanna Oleszak, Małgorzata Wojsz

Nie zabrakło harcerskich ognisk z historiami mądrego maga i śpiewaniem wniebogłosy fot. Mateusz Gawrysiak
Zuchy ze Szczepu ZHP Żabikowo podczas tegorocznego letniego obozu fot. Wiktoria Drozd

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *