Strona główna / Aktualności / Luboński Klub Tenisa Stołowego

Luboński Klub Tenisa Stołowego

19 listopada zawodnicy LKTS Luvena Luboń rozgrywali wyjazdowe mecze w 3 lidze mężczyzn. Zespół LKTS Luvena II Luboń pewnie pokonał w Przeźmierowie miejscowy UKS Miviena 13 do 1. Punkty zdobyli: Marcin Pawlak, Maciej Wernicki i Damian Pyśk po 3,5, Mateusz Kowal 1,5 i debiutująca w 3 lidze młodziczka Natasza Adamczyk 1. Zawodnicy LKTS-u są liderem rozgrywek 3 ligi grupy północ. Zawodnicy LKTS Luvena I Luboń rozegrali swoje spotkanie w Komornikach i ulegli bardziej doświadczonej drużynie gospodarzy 10 do 4. Po 2 punkty zdobyli Grzegorz Nowak i Kacper Zrol. Z LKS Wielkopolska II Komorniki zagrali również: Piotr Matkowski, Artyom Hrytsenko, Mateusz Bardoński.

Damian Pyśk podczas gry

Od 25 do 27 listopada w Zielonej Górze rozegrano 2 Grand Prix Polski Seniorek. W turnieju zagrało ok. 200 najlepszych zawodników i zawodniczek z całego kraju, w tym Julia Gładysz. W bardzo mocnej stawce, którą stanowiły zawodniczki z ekstraklasy i 1 ligi, nasza juniorka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, awansując do turnieju finałowego z piątkowych kwalifikacji. Ostatecznie zajęła najlepsze miejsce w dotychczasowych występach w zawodach seniorskich kończąc zmagania na 21. miejscu.

Julia Gładysz podczas turnieju

Od 25 do 27 listopada w Sępólnie Krajeńskim rozgrywany był turniej ogólnopolski w kategorii młodziczek i młodzików. W turnieju startowali Natasza Adamczyk, Artyom Hrytsenko i Piotr Matkowski. Natasza awans do turnieju głównego wywalczyła dzięki wysokiemu miejscu w rankingu ogólnopolskim. Piotr i Artyom wywalczyli go w piątkowych kwalifikacjach. W turnieju finałowym Natasza była bardzo blisko awansu do czołowej czwórki, przegrała w ćwierćfinale w decydującym piątym secie. Z młodzików dobrze zaprezentował się Artyom, który był 17., Piotr ostatecznie sklasyfikowany został na 37. miejscu.

Natasza Adamczyk i jej trener Adam Adamczyk

27 listopada rozegrany został turniej eliminacyjny do Finału Pucharu Polski mężczyzn edycji województwa wielkopolskiego. W Luboniu rywalizowały dwa zespoły gospodarzy LKTS Luvena Luboń (I i II) oraz 1 ligowy UKS Piast Poprawa Ostrzeszów i 4 ligowy KTS Grześkowiak II Kórnik. Do finału wojewódzkiego awans wywalczył najlepszy zespół turnieju. W pierwszym półfinale zespół z Ostrzeszowa wygrał 4 do 3 z Kórnikiem, a LKTS I okazał się lepszy od LKTS II wygrywając 4 do 2. Punkty dla LKTS I wywalczyli: Mateusz Kowal 2,5, Marcin Pawlak 1,5, a dla LKTS II 1 punkt zdobył Grzegorz Nowak. W finale LKTS I przegrał 4 do 1 z UKS Piast Poprawa Ostrzeszów, w którym występowali zawodnicy, którzy na co dzień zdobywają punkty w 1 lidze na 2 stole, a zespół zajmuje bardzo dobre 3. miejsce. Honorowy punkt dla LKTS I zdobył Mateusz Kowal, a w zespole występowali także Marcin Pawlak i Kacper Zrol. W spotkaniu o trzecie miejsce LKTS II wygrał z zespołem z Kórnika 4 do 2, a punkty wywalczyli Maciej Wernicki 2,5, Mateusz Bardoński 1 i Damian Pyśk 0,5. Ostatecznie w Pucharze Polski województwa wielkopolskiego LKTS I zajął 5. miejsce, a LKTS II 9. pozycję.

Zawodnicy biorący udział w turnieju eliminacyjnym do Finału Pucharu Polski mężczyzn edycji województwa wielkopolskiego

W Ostródzie od 2 grudnia do 4 grudnia rozegrane zostało 2 Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów. Udział wzięło w nim ponad 250 uczestników. Damian Pyśk niestety nie wywalczył awansu do turnieju głównego. Julia Gładysz startowała w turnieju kwalifikacyjnym, z którego awansowała do turnieju głównego. Awans do turnieju głównego z racji zwycięstwa w turnieju wojewódzkim wywalczyła Wiktoria Serafin. Julia i Wiktoria w turnieju głównym zajęły ostatecznie 45. i 41. miejsce.

W Krakowie od 9 do 11 grudnia rozegrane zostało 2 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Natasza Adamczyk będąca jeszcze młodziczką awans do turnieju głównego wywalczyła sobie podczas piątkowego turnieju kwalifikacyjnego, ostatecznie zajęła 33. miejsce w imprezie ogólnopolskiej kadetek.

Piotr Ciszak

LKTS – 1 liga

10 grudnia w Gdańsku rozegrany został mecz 8 kolejki pomiędzy wiceliderem 1 ligi kobiet MRKS Gdańsk, a ósmą drużyną LKTS Luvena Luboń. Emocjonujące i trwające blisko trzy godziny spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem zespołu gospodarzy 6 do 4. Punkty wywalczyły Wiktoria Serafin i Julia Gładysz po 1,5, Anna Kubiak 1. Kapitan LKTS Luvena Luboń Anita Chudy była blisko zwycięstwa z Adrianną Licbarską przegrywając w decydującym piątym secie 11 do 9, Anna Kubiak również przegrała z Adrianną Licbarską 3 do 2.

Następnego dnia zawodniczki LKTS Luvena Luboń udały się do Dąbcza na mecz 9 kolejki z miejscowym KS Wamet Dąbry Wiązar. Było to spotkanie bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie w 1 lidze w sezonie 2022/2023. Lubonianki wygrały 6 do 4. O zwycięstwie przesądziła postawa zawodniczek zarówno na stole nr 1, jak i stole nr 2. Ania Kubiak wywalczyła 2 punkty, Anita Chudy zdobyła 1, a po 1,5 dołożyły grające na 2 stole Wiktoria Serafin i Julia Gładysz. To był ostatni mecz w 1 rundzie w sezonie 2022/2023. Zawodniczki LKTS Luvena Luboń zajmują 8. miejsce w tabeli grupy północnej. Druga runda rozpocznie się w połowie stycznia.

1 liga (od lewej): Julia Gładysz, Anita Chudy, trener Adam Adamczyk, Anna Kubiak, Wiktoria Serafin