Strona główna / Aktualności / Koncert Świąteczny w blasku choinki

Koncert Świąteczny w blasku choinki

W sobotni wieczór, 2 grudnia w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kołłątaja odbył się Koncert Świąteczny „Pastorałka od serca do ucha”, na który Biblioteka Miejska i Stowarzyszenie Pozytywny Luboń po raz piąty zaprosiły lubonian. Wpisanemu w lubońską tradycję wydarzeniu towarzyszyły: nastrojowe piosenki świąteczne w wyjątkowych aranżacjach, piękne głosy, klimatyczne wiersze, niepowtarzalna atmosfera i wspaniała publiczność.

Tego wieczoru wypełniony publicznością hol lubońskiej szkoły przybrał świąteczną szatę, zamieniając się w salę koncertową. Podczas okolicznościowego wydarzenia, które objęliśmy patronatem medialnym zapachniało wigilią i Świętami Bożego Narodzenia. Ci, którzy w nim uczestniczyli przeżyli piękne chwile.

Koncert prowadzony przez Agnieszkę Begier i Klaudię Janusz rozpoczęła grająca na harfie, niezwykle utalentowana Marysia Marcinkowska.

Był to miły, muzyczny prezent dla lubonian – na święta, pachnący okazałą choinką podarowaną przez Zbigniewa Jurgę i brzmiący pięknymi polskimi kolędami oraz innymi kompozycjami o tematyce bożonarodzeniowej. Kolędy śpiewane przez : Magdalenę Dolską-Domek, Maję Szlązak, Gabrielę Bartnik, Alicję Bartnik, Julię Galin, Natalię Domek i Macieja Kujawę były przeplatane okolicznościowymi wierszami recytowanymi przez Urszulę Kubos z SP5 i Agatę Podgórną z SP3. Na koniec wspólnie wykonano lubońską piosenkę świąteczną „Razem na Święta” napisaną i skomponowaną przez Przemysława Urbaniaka, który młodszemu pokoleniu znany jest jako Wujek Ogórek. W przedświąteczny czas uczestnicy koncertu wrócili do domów pełni dźwięków i pozytywnej, gwiazdkowej energii.

Wystąpili zespół muzyczny pod kierownictwem Jacka Skowrońskiego oraz zespół wokalny pod kierownictwem Magdaleny Dolskiej-Domek.

Produkcją dźwięku i światła zajęła się firma Audiolight, natomiast transmisją, produkcją i montażem koncertu Przemysław Dachtera fotodeka.pl

Koncert był dofinansowany przez Miasto Luboń.

Sponsorami koncertu byli ZZZiR Zbigniew Jurga oraz LOSiR.

Organizatorzy – Biblioteka Miejska i Stowarzyszenie Pozytywny Luboń dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia świątecznego koncertu.

Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *