Strona główna / Aktualności / Kolejne sukcesy multimedalisty

Kolejne sukcesy multimedalisty

Mieszkający w naszym mieście od 12 lat Sylwester Lorenz jest wieloboistą startującym od 18 lat w mistrzostwach i olimpiadach Masters na arenach kraju, Europy i świata. Ostatnio startował na 32 Halowych Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu i przywiózł z nich 3 kolejne medale.

W sobotę, 4 marca w Hali „Arena” Toruń odbyły się Halowe MP Masters w Lekkiej Atletyce. Nie zabrakło na nich lubońskiego multimedalisty – Sylwestra Lorenza. W kategorii M70 wystartował w trzech konkurencjach. W biegu na 60 m ppł. z czasem 11,36 s. okazał się najszybszy i zdobył zloty medal. Z kolei na 60 m zajął 2 miejsce (9,1 s.). Ponadto w skoku w dal na odległość 4,29 m zajął 2 miejsce, zdobywając drugie srebro. W obu tych konkurencjach do 1-go miejsca zabrakło niewiele.

W mistrzostwach wziął również udział drugi lubonianin – Wojciech Ciesielski, który w kategorii M55 w skoku wzwyż zajął 1 miejsce, pokonując wysokość 1,65 m.