Strona główna / Aktualności / Czy Polska jest dobrze rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość ? – wyniki sondażu

Czy Polska jest dobrze rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość ? – wyniki sondażu

W tym roku przypadają wybory parlamentarne. Sondaż nawiązuje do mających się odbyć jesienią wyborów do Sejmu i Senatu. Ostatnimi czasy wiele się mówi na temat partii rządzącej w Polsce. Różne media prześcigają się w przeprowadzaniu badań poparcia dla ugrupowań zasiadających w Sejmie RP. Byliśmy ciekawi jak lubońscy respondenci postrzegają i oceniają rządy głównej siły politycznej w naszym kraju?

Nieznaczna większość respondentów – 37% – odpowiedziała twierdząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Jedynie PiS dotrzymuje złożonych obietnic i jest partią patriotyczną”, „Nie jest idealny, ale z roku na rok coraz lepszy system emerytalny i odczuwam ich rewaloryzację”, „Dużo dobrego zrobili, a żadne rządy nie są idealne”, „Oczywiście, że tak – dzięki PiS o dwa lata wcześniej przebywam na emeryturze”, „Myślę, że tak, ponieważ zabrali się za przestępców i zadbali o najuboższe warstwy społeczeństwa”, „Tak chociaż nie jest to łatwe biorąc pod uwagę sytuację (pandemia, wojna na Ukrainie i wszystkie jej konsekwencje)”, „Obecnie panujący rząd uniezależnił nas od energetyki rosyjskiej”, „Nie żałuję, że na nich głosowałam”, „Z całą pewnością wolę rządy PiS niż innych”, „Nie zawiodłem się na tej partii”, „PiS nie jest pachołkiem Brukseli”.

Nieco mniejsza grupa respondentów – 36% – odpowiedziała przecząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Tak źle jeszcze nie było”, „To jest masakra”, „Czuję się oszukana, nie będę na nich głosowała”, „Daj pan spokój, to granda w biały dzień”, „Przecież to burdel na kółkach”, „Zapomnieli o demokracji”, „Nie potrafią uzdrowić Służby Zdrowia”, „Są bezsilni wobec postępującej drożyzny”, „Są mistrzami manipulacji i okłamują obywateli”, „Kaczyński powinien już dawno dać sobie spokój”, „Nikogo z PiS nie można nazwać mężem stanu, jest to rząd nieudaczników”, „Myślę, że opozycja rządziłaby lepiej”, „Morawiecki nie panuje nad sytuacją”.

Znacznie mniejsza grupa respondentów – 22% – nie miała zdania. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Nigdy nie była dobrze rządzona”, „Są plusy i minusy”, „Trudno powiedzieć, po prostu żyję i płacę podatki”, „Nie interesuję się polityką więc trudno mi odpowiedzieć”, „Każdy rząd ma swoje za skórą”, „Polityka to nie mój konik”.

Ponadto 5% respondentów odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Sondaż przeprowadził i opracował

Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *