Strona główna / Aktualności / Budowa zakończona

Budowa zakończona

Miasto, aby rozwijało się w zrównoważony sposób musi pamiętać o inwestycjach w różnych sferach, dlatego też z myślą o mieszkańcach, którzy z różnych przyczyn m.in. w związku z opieką nad chorym członkiem rodziny uzyskują niskie dochody i którym grozi wykluczenie społeczne, powstała nowa inwestycja, jaką jest budynek komunalny. Inwestycja została zlokalizowana w sąsiedztwie istniejącego budynku mieszkalnego przy ul. Łącznej, który także stanowi zasób mieszkaniowy Lubonia.

W wybudowanym trzykondygnacyjnym budynku mieści się 16 lokali mieszkalnych jedno-, dwu- i trzypokojowych. Do każdego mieszkania przypisano komórkę lokatorską. Obiekt został wyposażony w pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytkowania przez wszystkich jego mieszkańców – suszarnię, wózkarnię, rowerownię. Ponadto wszystkie mieszkania usytuowane na piętrach posiadają balkony, natomiast te na parterze niewielkie tarasy. Warto wspomnieć, że jeden z lokali mieszkalnych spełnia wymagania programu wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami „Za życiem”.

W ramach przeprowadzonej inwestycji zagospodarowano także teren mający służyć obydwu budynkom komunalnym – chodniki, miejsca postojowe na parkingu, wydzielono przestrzeń przeznaczoną na śmietnik oraz niewielki plac zabaw. Zamontowano również oświetlenie zewnętrzne, a pozostały teren wokół będzie zagospodarowany zielenią.

Łączna wartość inwestycji to 6 394 582 zł. Miasto Luboń otrzymało na ten cel wsparcie finansowe w wysokości 4 141 908 zł z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego.

(PAW)

Nowy budynek komunalny przy ul. Łącznej 2 A fot. Paweł Wolniewicz
Niewielki plac zabaw mający służyć mieszkańcom obydwu budynków komunalnych fot. Paweł Wolniewicz
Wnętrze budynku jest funkcjonalne i estetyczne, wchodzi do jego przestrzeni dużo dziennego światła. Na zdjęciu widoczny fragment wspólnej przestrzeni mieszkańców na parterze budynku fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

2 komentarze

  1. To bardzo ciekawe ,gdy się idzie do urzędu składać dokumenty ,panie robią wszystko żeby tylko zniechęcić …mówiąc że Luboń nie buduje mieszkań komunalnych .Osobie która od 5 lat mieszka w Luboniu ,wspiera lokalnego przedsiębiorce robiąc zakupy w lokalnych sklepach ,mówi się że ma iść tam gdzie była 5 lat temu zameldowana ( niestety mało kto wynajmując mieszkanie melduje lokatora.Juz nie wspomnę o tym że matki z niepełnosprawnymi dziećmi traktuje się jak pasożyty ,bo opiekując się dziećmi nie mogą pracować .

  2. Z ogromnym zadowoleniem przeczytałam o zakończeniu inwestycji w Luboniu. To niezwykle ważne, że miasto myśli o wszystkich swoich mieszkańcach i tworzy przestrzeń, która jest nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Zwróciłam szczególną uwagę na wnętrza nowego budynku komunalnego. Współczesne budownictwo coraz częściej kładzie nacisk na dopływ naturalnego światła do pomieszczeń, co ma ogromny wpływ na samopoczucie i komfort mieszkańców. Takie przemyślane architektonicznie rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność z estetyką, pozwalają na tworzenie wnętrz, które nie tylko cieszą oko, ale także stwarzają przytulną atmosferę. Wprowadzenie się do nowego mieszkania to zawsze moment pełen emocji i wielkich oczekiwań. Często jest to okazja do zaczęcia nowego rozdziału w życiu, a sama aranżacja wnętrza staje się wyjątkową przygodą, która pozwala na wyrażenie swojego stylu i osobowości. Inspirujące jest obserwowanie, jak puste pomieszczenia stopniowo przekształcają się w przytulne zakątki, w których każdy przedmiot czy kolor ściany opowiada historię. To wspaniałe uczucie, kiedy każda decyzja dotycząca wnętrza, od wyboru koloru ścian, przez dobór mebli, aż po drobne akcesoria dekoracyjne, sprawia, że miejsce to staje się naprawdę nasze. Cieszenie się z każdego zakupionego mebla, który idealnie wpasowuje się w całość, czy radość z własnoręcznie wykonanej dekoracji dodające energii wnętrzu. Nowe mieszkanie to nie tylko przestrzeń, ale też możliwość kreowania swojego codziennego życia. Wybierając konkretne rozwiązania, takie jak otwarta przestrzeń kuchni połączona z salonem czy przytulny kącik do czytania, kształtujemy nasz codzienny styl życia, promując bliskość z rodziną czy spędzanie czasu na swoich pasjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *