Strona główna / Aktualności / Spotkanie poetyckie w Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera

Spotkanie poetyckie w Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera

Słowo, obraz, dźwięk – takie motywy pojawią się na spotkaniu z poezją Sergiusza Myszograja „Zdążyć przed świtem” w Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera, w sobotę 28 maja o godz. 19.00. Będzie to pierwsze spotkaniem z tym gatunkiem literackim w Muzeum.

Poeta Sergiusz Myszograj, członek Klubu Literackiego „Dąbrówka”, jest inicjatorem ciekawych wydarzeń społeczno-kulturalnych w Poznaniu i okolicach. W ubiegłym roku napisał tekst do utworu muzycznego skomponowanego z okazji 64. rocznicy Poznańskiego Czerwca’56 uznanego obecnie za jego hymn. Jest autorem wierszy chętnie publikowanych w antologiach poezji współczesnej. Niedawno wydał pierwszy, własny tomik poezji „Miodu do ran”.

Sergiusz Myszograj był pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem etiud filmowych realizowanych w ramach własnego, nowatorskiego projektu prezentacji audio video własnych wierszy w wykonaniu aktorów. Zajmuje się także fotografią i rekonstrukcją historyczną. Podczas majowego spotkania w Muzeum będzie można poznać jego niezwykłą poezję, a także ciekawą osobowość.

Wiersze poety usłyszymy w znakomitym wykonaniu Michała Grudzińskiego – aktora poznańskiego Teatru Nowego, Barbary Koncewicz – polonistki, teatrologa i recenzentki, Pawła Sakowskiego – aktora teatralnego, filmowego jedynego polskiego odtwórcy roli w serialu HBO „Gra o tron”, Kaliny Izabeli Zioła – poetki i krytyka literackiego, czy Szymona Ziółkowskiego – polskiego mistrza olimpijskiego i mistrza świata. Poezję uzupełni muzyka Kacpra Sikory z Poznańskiej Orkiestry Improwizowanej i zespołu impro JEST.

Osobiście zetknęłam się z poezją Sergiusza już jakiś czas temu i zachwyciła mnie. Jego wiersze pozwalają śnić, marzyć, odkrywać piękno. Pozwalają przekroczyć próg codzienności i fruwać w świecie szlifowanych słów – uważa Krystyna Fiedler, organizatorka wydarzenia. – Ten wieczór, pierwszy w Muzeum wieczór z poezją, będzie także właściwą okazją, by naszej rodzimej poetce – pani Krystynie Miłobędzkiej, złożyć życzenia i gratulacje z okazji jej 90-tych urodzin, by podziękować za jej wkład w dorobek kulturowy Puszczykowa i współczesnej, polskiej literatury. Serdecznie Państwa zapraszam na nasze spotkanie! 

Wydarzenie odbywać się będzie pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Puszczykowa. Wstęp wolny.

Joanna Nowaczyk

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *