Strona główna / Aktualności / Spektakle Joanny Szczepkowskiej

Spektakle Joanny Szczepkowskiej

Spektakle Joanny Szczepkowskiej

Znana i popularna aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, pisarka i felietonistka – Joanna Szczepkowska w Ośrodku Kultury.

W ostatni piątek kwietnia gościliśmy w Ośrodku Kultury Joannę Szczepkowską, która wystąpiła w dwóch różnych przedstawieniach. W południe odbył się spektakl dla młodzieży z lubońskich szkół pt. „Ballady Adama M.”, natomiast wieczorem pani Joanna wcieliła się w dwie całkowicie różne bohaterki w przedstawieniu pt. „Goła Baba”. 

Monodram, a raczej „monokomedia” napisana przez samą aktorkę grana jest od 1997 roku na scenach całej Polski. Aktorka gra dwie zupełnie różne kobiety rywalizujące ze sobą jako artystki. Każda z nich rozumie swój zawód inaczej – jedna, idealistka, uprawia sztukę „nieskażoną”, czyli koncert gry na ciszy, wymagający specjalnego stanu ducha publiczności, druga to uosobienie szmiry i bezczelności, a jej „sztuka” to prymitywne dowcipy i beznadziejny, pośpieszny streaptease. Zarówno Kobieta z Parasolką jak i Goła Baba nawiązują kontakt z publicznością, która nie może pozostać bierna. Zaskoczeniem jest natomiast zakończenie sztuki i pointa, stawiająca widza przed pytaniem czy to z czego się zaśmiewał nie jest też ludzkim dramatem.

(Ośrodek Kultury)

Foto. Zb. Ośrodka Kultury

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *