Strona główna / Aktualności / Sierpniowy Luboń Track

Sierpniowy Luboń Track

W sobotę 27 sierpnia br. na Stadionie Miejskim w Luboniu odbył się pierwszy w tym roku (szósty w historii) mityng z cyklu Luboń Track. W rywalizacji wzięło udział ponad 80 osób.
Dzieci startowały na czterech dystansach w zależności od wieku. Zwycięzcami biegów zostali:

200 m (3-5lat): Liliana Waszkun i Szymon Sikora,

400 m (6-7 lat): Amelia Walczak i Maksymilian Polaczek,

600 m (8-9 lat): Maja Czeszak i Jan Ciesielski,
800 m (10-11 lat): Zofia Schwarz i Jan Sankiewicz,

800 m (12-13 lat): Aleksander Dembny,
800 m (14-15 lat): Mateusz Basa.

Dorośli mieli do wyboru dwa dystanse: 1609 m lub 3000 m. Wśród pań na 1 milę tryumfowała Joanna Jon-Śliwa (rezultat 6:51:1), a rywalizację panów wygrał Leszek Kozicz (5:46:9). Na 3000 m zwyciężyli: Łukasz Domański (10:29:2) oraz Katarzyna Nowak (16:41:9).
Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli rywalizację otrzymali pamiątkowe medale oraz poczęstunek regeneracyjny po biegu. Najlepsi zostali nagrodzeni na podium dodatkowymi medalami. Organizatorem cyklu zawodów jest firma Ronin Running. Sierpniowy mityng był pierwszym tegorocznym, następne zawody odbędą się 1 października 2022 r. Impreza objęta jest Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Luboń.

Formularz zgłoszeń na październikowe zawody dostępny jest na stronie internetowej: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/lubon-track