Strona główna / Aktualności / Październikowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Październikowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy!

Jesień to piękna pora roku. W ten cudowny czas liście tańczą na wietrze, a wiatr delikatnie rozwiewa chmury na niebie kołysząc równocześnie drzewa. Liście szybując w powietrzu upiększają świat, który płonie barwami jesieni. Życzymy żeby była to polska złota jesień. Ta przepiękna pora roku przyszła do nas we wrześniu i trwać będzie do grudnia. Liście przez cały ten czas będą tworzyły barwny kobierzec dekorując świat. Wiatr będzie tańczył z nimi i kołysząc drzewami stworzy piękny krajobraz jesieni. W kontakcie z przyrodą możemy zauważyć, że wiewiórki zaczynają zbierać orzechy i żołędzie. Piękne liście dębów, brzóz i innych drzew żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie, by później upaść i razem z innymi tworzyć barwny jesienny dywan.

Z jesiennym akordem oddajemy w Państwa ręce październikowy numer naszego periodyku. Polecamy treści w nim zawarte, między innymi tekst o zagubionym, rannym łosiu. Mamy nadzieję, że zainspiruje Państwa do refleksji. To my jesteśmy architektami przyszłości. Budujemy „betonową dżunglę”. Człowiek wybudował wielkie miasta, zawłaszczając siedliska zwierząt. Czy znajdzie się dla nich miejsce? Za wszelką cenę szukają terytorium, by przetrwać w obliczu nowej rzeczywistości, w obliczu ciągle postępującej cywilizacji i urbanizacji. Czy zdajemy sobie sprawę, że dzikie zwierzęta bez nas niewątpliwie przetrwają, ale czy my zdołamy przetrwać bez nich…?

Polecamy także artykuły zawierające treści o: instytucjach, stowarzyszeniach, firmach oraz bardziej i mniej znanych lubonianach, które dotyczą różnych aspektów naszego życia.

Redakcja „GL”

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Pierwsza wystawa

Czas przed Bożym Narodzeniem to czas wyczekiwania, pomocy i okazywania serca. I my Was zapraszamy …

Warsztaty ekologiczne

W ramach prowadzonych przez nas edukacyjnych działań ekologicznych, 24 listopada 2023 roku przeprowadziliśmy kolejne warsztaty …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *