Strona główna / Aktualności / Nowość – kody QR na naszych łamach

Nowość – kody QR na naszych łamach

Wraz z wydaniem czerwcowym naszego periodyku, na nasze łamy postanowiliśmy wprowadzić kody QR, które będą przez nas zamieszczane przy konkretnych, wybranych przez nas artykułach. Dzięki temu po zeskanowaniu telefonem kodu QR, zamieszczonego przy danym artykule, zyskują Państwo bezpośredni dostęp do danego materiału opublikowanego na naszym portalu informacyjnym www.gazeta-lubon.pl, a co najistotniejsze do pełnej galerii zdjęć przypisanej do danego artykułu. 

Kod QR (ang. Quick Response, szybka odpowiedź) to dwuwymiarowy kod kreskowy o czarno-białej strukturze pikselowej, umożliwiający zakodowanie do kilkuset znaków. Został opracowany w 1994 roku w Japonii przez firmę Denso-Wave. Korzystanie z kodów QR pozwala nam na błyskawiczne przejście do danej strony internetowej czy aplikacji.

Aby taki kod zeskanować uruchamiamy na swoim telefonie skaner kodów QR, wówczas domyślnie uruchamia się aparat na telefonie, dzięki czemu, nakierowując go bezpośrednio na kod QR, generuje się nam link do strony internetowej. Po kliknięciu na niego czy wyrażeniu zgody na przejście do danej strony internetowej jesteśmy na nią automatycznie przenoszeni. Musimy pamiętać tylko o tym, aby w momencie skanowania kodu QR mieć dostęp do internetu. W niektórych przypadkach wymagane jest ściągnięcie na telefon odpowiedniej aplikacji umożliwiającej skanowania kodów QR.

Niestety do tej pory z publikacji niektórych zdjęć musieliśmy rezygnować z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w gazecie. Teraz dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu problem ten częściowo znika. Zachęcamy więc Państwa do skanowania kodów QR i przeglądania zdjęć przypisanych do danego artykułu opublikowanego w gazecie w wersji online.

(red.)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *