Strona główna / Aktualności / Lutowy numer Gazety Lubońskiej – już w sprzedaży

Lutowy numer Gazety Lubońskiej – już w sprzedaży

W cieniu katastrofy

W lutym mija pół wieku od jednej z najsłynniejszych katastrof PRL-u i największej w historii naszego miasta. Przed 50 laty w Wielkopolskich Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego wybuchła dekstryna. W wyniku wybuchu, który wstrząsnął całym miastem zginęło 17 osób, a 10 zostało poważnie rannych. Nie sposób nie nawiązać do tego wydarzenia w tym numerze naszego miesięcznika.

Na łamach drugiego w tym roku numeru nawiązaliśmy również m.in. do: niedawnych obchodów 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, kolejnej rocznicy śmierci ks. Stanisława Streicha, rozpoczęcia budowy sklepu Lidl przy ul. Dębieckiej, WOŚP w Luboniu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi comiesięcznymi materiałami czyli raportem dotyczącym panującej pandemii i sondażem.

Drodzy Czytelnicy, dziękujemy za wszelkie sygnały dotyczące dobrych i złych aspektów życia w naszym mieście. Zapraszamy do goszczenia na naszych łamach wszystkie środowiska, wszystkich lubonian, którym nie są obce sprawy naszej Małej Ojczyzny. Podzielcie się z nami spostrzeżeniami, informacjami, propozycjami, refleksjami, ale również uwagami o charakterze krytycznym. Innymi słowy korzystajcie z możliwości wypowiedzenia się na naszych niezależnych łamach.

(red.)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *