Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź - Ferie 2023

Stary Browar - wyprzedaże najlepszych marek

Berdychowski Volkswagen -  id5

Strona główna / Aktualności / Lutowy numer Gazety Lubońskiej – już w sprzedaży

Lutowy numer Gazety Lubońskiej – już w sprzedaży

W cieniu katastrofy

W lutym mija pół wieku od jednej z najsłynniejszych katastrof PRL-u i największej w historii naszego miasta. Przed 50 laty w Wielkopolskich Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego wybuchła dekstryna. W wyniku wybuchu, który wstrząsnął całym miastem zginęło 17 osób, a 10 zostało poważnie rannych. Nie sposób nie nawiązać do tego wydarzenia w tym numerze naszego miesięcznika.

Na łamach drugiego w tym roku numeru nawiązaliśmy również m.in. do: niedawnych obchodów 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, kolejnej rocznicy śmierci ks. Stanisława Streicha, rozpoczęcia budowy sklepu Lidl przy ul. Dębieckiej, WOŚP w Luboniu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi comiesięcznymi materiałami czyli raportem dotyczącym panującej pandemii i sondażem.

Drodzy Czytelnicy, dziękujemy za wszelkie sygnały dotyczące dobrych i złych aspektów życia w naszym mieście. Zapraszamy do goszczenia na naszych łamach wszystkie środowiska, wszystkich lubonian, którym nie są obce sprawy naszej Małej Ojczyzny. Podzielcie się z nami spostrzeżeniami, informacjami, propozycjami, refleksjami, ale również uwagami o charakterze krytycznym. Innymi słowy korzystajcie z możliwości wypowiedzenia się na naszych niezależnych łamach.

(red.)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.