Strona główna / Aktualności / List od mieszkańców ul. Frezjowej

List od mieszkańców ul. Frezjowej

W marcu otrzymaliśmy list od mieszkańców ul. Frezjowej dot. fatalnego stanu tej gruntowej drogi i braku jej oświetlenia (poniżej zamieszczamy fragmenty listu).

„… Doceniamy fakt, iż droga jest raz na pół roku równana, natomiast nie jest to rozwiązanie, ponieważ po wyrównaniu drogi w okresach letnich samochody jeżdżą bardzo szybko i unoszą się łuny kurzu, przez co nawet otwarcie okien w domach jest niemożliwe, a opadający kurz wdychany przez mieszkańców jest szkodliwy dla zdrowia. Natomiast w okresach opadowych już po kilku dniach ulica jest ponownie dziurawa i zabłocona. Trudno przejść suchą stopą, dzieci chodzą do szkół w kaloszach, wpadając w dziury z kałużami. Stan drogi jest krytyczny i niebezpieczny! Kierowcy samochodów narażeni są na uszkodzenia zawieszenia oraz elementów karoserii, tak jak miało to miejsce na załączonym zdjęciu. Użytkownik auta musiał ponieść koszty naprawy uszkodzenia, które powstało na skutek wjechania w jedną z dziur, których nie ma jak omijać …”.

„… Jako mieszkańcy Lubonia i czynni podatnicy wnioskujemy o jak najszybsze utwardzenie oraz oświetlenie drogi. Rozumiemy ograniczenia budżetowe miasta, jednak prosimy o poczynienie pierwszych kroków w tej sprawie, ponieważ to nie pierwszy wniosek odnośnie utwardzenia i oświetlenia drogi, a strat niestety przybywa. Liczymy, że w tym roku finalnie uda się dokonać takiej inwestycji”.

Z poważaniem

Mieszkańcy ul. Frezjowej (list podpisało dwanaścioro mieszkańców)

 

Przedstawiciel mieszkańców poinformował nas, że pismo dot. utwardzenia i oświetlenia ulicy zostało skierowane również do Burmistrza Miasta Luboń. W toku dziennikarskiej interwencji, w sprawie wniosku mieszkańców zwróciliśmy się do lubońskiego magistratu. Dowiedzieliśmy się, że na złożony wniosek mieszkańcy otrzymali odpowiedź od dyrektora Biura Majątku Komunalnego w Luboniu – Henryki Grygier, która poinformowała, że wniosek zostanie przedłożony do zaopiniowania na posiedzeniu Komisji Komunalnej Rady Miasta Luboń, na którym będą kompleksowo omawiane i rozpatrywane wnioski dotyczące inwestycji miejskich na lata kolejne.

(redakcja)

Ulicą Frezjową trudno jest przejść suchą stopą, dzieci chodzą do szkół w kaloszach, wpadając w dziury z kałużami. Stan drogi jest krytyczny i niebezpieczny
fot. Zb. mieszkańców ul. Frezjowej

 

 

 

 

 

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *