Strona główna / Aktualności / List od Czytelniczki

List od Czytelniczki

„Zwracam się do Państwa jako mieszkanka miasta i czytelniczka Waszej Gazety z prośbą o pomoc i nagłośnienie sprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic: Poniatowskiego, 11 Listopada i Morelowej.

Notorycznie zdarzają się tutaj kolizje aut, ostatnia miała miejsce 27 października, ten wypadek zmobilizował mnie do opisania sprawy. Skrzyżowanie ulic jest bardzo niebezpieczne przy obecnym natężeniu ruchu, nie tylko dla aut, ale szczególnie dla pieszych. Tą trasą dojeżdżają do domów mieszkańcy Wir, Komornik, Mosiny, Puszczykowa, poruszają się auta ciężarowe i autobusy. Aleja 11 Listopada jest wąska, zabytkowa ze względu na stare lipy. Brak jest ograniczenia prędkości. W tej okolicy powstały nowe osiedla, w których mieszkają młode rodziny dowożące dzieci do przedszkoli, szkół z obawy przed wysłaniem ich samych, tak niebezpieczne są przejścia dla pieszych. Nasilenie ruchu jest ogromne, a miasto Luboń zabudowane na każdym skrawku ziemi, żadnej ulicy dojazdowej jednak nie wybudowano. W 2000 roku mieszkańcy ul. Bocznej złożyli się na wyłożenie drogi kostką brukową. Dziś jest ona rozjeżdżana jak ulica skrótowa i objazdowa. Strach wyjść z podwórka na ulicę. Może należałoby ograniczyć prędkość na tych odcinkach dróg i zamontować światła na tym skrzyżowaniu. Uprzejmie proszę o opisanie sprawy w „Gazecie Lubońskiej” i zasygnalizowanie problemu w UM”.

(list wpłynął do redakcji „GL” z końcem listopada ubiegłego roku, imię i nazwisko autora pozostaje do wiadomości redakcji)

 

List naszej Czytelniczki przekazaliśmy z prośbą o odpowiedź do lubońskiego magistratu. Treść odpowiedzi zamieszczamy poniżej:

„W odpowiedzi na pytanie Czytelniczki w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego, 11 Listopada oraz Morelowej w Luboniu informuję, że poruszony problem zostanie przedstawiony na Komisji Komunalnej Rady Miasta Luboń, podczas której omówione zostaną wszystkie zmiany w organizacji ruchu w Mieście, mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Zwyczajowy termin komisji przypada na pierwszy kwartał każdego roku. W przypadku akceptacji wniosku przez Radnych, zlecony zostanie projekt zmiany stałej organizacji ruchu, a w konsekwencji wprowadzone rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. W tym roku Miasto Luboń w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wdrożyło nowe projekty organizacji ruchu na ul. Krańcowej oraz Akacjowej, gdzie zostały wykonane progi zwalniające. Wdrożono nowy projekt organizacji ruchu na ul. Żabikowskiej w obrębie wyjazdu z Centrum Handlowego Pajo oraz wykonano dwa aktywne przejścia dla pieszych w ciągu ul. Żabikowskiej przy ul. Sobieskiego oraz ul. Uroczej”.

Z poważaniem

Z up. Burmistrza

Mateusz Olejniczak

Kierownik Wydziału Spraw Komunalnych

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *