Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 17 listopada do 12 grudnia w Luboniu skradziono jeden samochód, zatrzymano pięć osób poszukiwanych, jedną osobę posiadającą narkotyki i trzech nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu dziesięciu sprawców oraz wylegitymowała 595 osób. Ujawniono również trzynaście oszustw internetowych (tzw. przestępstwa w sieci).

17 listopada – pracownik ochrony interweniował wobec mężczyzny, który skradł torby foliowe ze sklepu „Biedronka” przy ul. Żabikowskiej. Na parkingu przed sklepem doszło między nimi do awantury. Wkrótce do agresywnego kolegi dołączyli czterej inni mężczyźni, którzy bili i kopali interweniujących dwóch ochroniarzy sklepu. Jeden z napastników wyciągnął z samochodu maczetę, którą groził ochroniarzom pozbawieniem ich życia. Następnie napastnicy oddalili się dwoma samochodami. Na szczęście pracownicy ochrony sklepu nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Na miejscu zabezpieczono zapis monitoringowy.

21/25 listopada – włamano się do jednej z piwnic bloku mieszkalnego przy ul. Sikorskiego i skradziono znajdujący się tam rower (straty: 4 000 zł).

25/26 listopada – skradziono peugeota zaparkowanego przy ul. Bukowej. Jak się później okazało w celu krótkotrwałego użycia. W wyniku analizy sygnału GPS oraz podjętej penetracji terenu, pojazd został odnaleziony przez lubońskich policjantów. Miał uszkodzenia m.in. zbitą przednią szybę i wyrwaną stacyjkę. Technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady.

28 listopada – przy ul. Westerplatte zatrzymano mężczyznę posiadającego narkotyki.

29 listopada – przy ul. Sobieskiego zatrzymano mężczyznę, u którego, w pomieszczeniu warsztatowym ujawniono zdekompletowany samochód marki Hyundai, z widocznymi śladami ingerencji w pole numeryczne VIN.

29/30 listopada – skradziono katalizator i dwie tablice rejestracyjne od mitsubishi zaparkowanego przy ul. Kochanowskiego (straty: 1 000 zł).

29/30 listopada – włamano się do sklepu spożywczego przy ul. Osiedlowej i skradziono gotówkę oraz papierosy. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 7 000 zł).

30 listopada – ujawniono kradzież energii elektrycznej na rzecz ogrzewania jednego z mieszkań budynku wspólnotowego przy ul. Armii Poznań.

2 grudnia – włamano się do jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Wojska Polskiego i skradziono znajdującą się w nim biżuterię i gotówkę. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 15 500 zł).

4 grudnia – przy ulicy Żabikowskiej zatrzymano nietrzeźwego (2,1 promila) kierowcę, który jadąc na podwójnym gazie, doprowadził do kolizji z innym pojazdem.

6 grudnia – przy ul. 3 Maja zatrzymano kobietę, która kierowała samochodem, będąc pod wpływem środków odurzających.

7 grudnia – jadący z żoną ul. Puszkina nietrzeźwy (2,2 promila) obywatel Gruzji prowadził samochód i doprowadził do kolizji wjeżdżając na teren jednej z przyulicznych posesji. Został zatrzymany przez lubońskich policjantów.

10 grudnia – uszkodzono audi zaparkowane przy al. Jana Pawła II (straty: 2 000 zł).

12 grudnia – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano nietrzeźwego (1,4 promila) kierowcę.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

(KP Luboń)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *