Wiosenne moda - Stary Browar

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 17 września do 15 października w Luboniu skradziono jeden samochód, zatrzymano 12 osób poszukiwanych (w tym jedną listem gończym), cztery osoby posiadające narkotyki i dwóch nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 11 sprawców oraz wylegitymowała 550 osób. Ujawniono również sześć oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

17 września – włamano się do hali garażowej jednego z bloków przy Al. Jana Pawła II i skradziono rower dziecięcy (straty: 500 zł).

18 września – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano kierującego pojazdem pod wpływem środków odurzających.

20 września – przy ul. Fabrycznej zatrzymano kierującego pojazdem, który nie posiadał ku temu uprawnień.

22 września – w jednym ze sklepów CH Factory przy ul. Dębieckiej skradziono dwie kurtki (straty: 3 000 zł).

23 września – z niezabezpieczonego placu przy ul. Magazynowej skradziono 300 drewnianych palet typu Euro (straty: 20 000 zł).

24/25 września – z niestrzeżonego parkingu przy ul. Sikorskiego skradziono fiata (straty: 52 300 zł).

27 września – z klatki schodowej jednego z bloków przy Al. Jana Pawła II skradziono rower (straty: 1 200 zł).

27 września – do 75-letniej lubonianki zamieszkałej przy ul. 3 Maja zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę i oświadczyła, że córka starszej pani miała wypadek komunikacyjny. Telefonująca kobieta dodała, że kwota 80 000 zł załatwi sprawę. Wkrótce u oszukanej pojawił się mężczyzną, któremu wręczyła 40 000 zł. Postępowanie prowadzą lubońscy policjanci.

27 września – przy ul. Przemysłowej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który prowadził samochód pomimo posiadania sądowego ku temu zakazu.

27/28 września – z jednej z posesji przy ul. Poniatowskiego skradziono dwie kosiarki, narzędzia i aluminiową drabinę (straty: 700 zł).

28 września – włamano się do pomieszczeń byłej kwiaciarni przy ul. Żabikowskiej i skradziono cztery pompy do oczka wodnego, rury miedziane i akcesoria ogrodowe, na miejscu pojawił się technik kryminalistyki i zabezpieczył stosowne ślady (straty: 2 000 zł).

28 września – przy ul. Niezłomnych zatrzymano trzech mężczyzn posiadających znaczne ilości narkotyków (marihuana i kokaina).

29 września – dwóch mężczyzn skradło pięć palet drewnianych o wartości 500 zł, składowanych przy ul. Romana Maya. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów.

3 października – przy ul. Granicznej lubońscy policjanci ujawnili zaparkowany tam, poszukiwany samochód marki Alfa Romeo.

4 października – włamano się do budki gastronomicznej na pl. Edmunda Bojanowskiego i skradziono gotówkę i artykuły spożywcze, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady, na podstawie zapisu monitoringu sprawcę ustalono i zatrzymano, natomiast skradzionego mienia nie odzyskano (straty: 800 zł).

5 października – na jednej z posesji przy ul. Rivoliego włamano się do blaszanego garażu i skradziono akcesoria samochodowe, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 2 950 zł).

7 października – z klatki schodowej jednego z bloków przy Al. Jana Pawła II skradziono rower (straty: 1 900 zł).

13 października – do 78-letniej mieszkanki ul. Osiedlowej zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę i poinformowała starszą panią, że jej bratanek spowodował śmiertelny wypadek i musi zapłacić odszkodowanie pokrzywdzonej rodzinie ofiary. Nakłoniła oszukaną seniorkę do przekazania 30 000 zł. Postępowanie prowadzą lubońscy policjanci.

13 października – przy ul. Dębieckiej zatrzymano kierującego samochodem pod wpływem środków odurzających, okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu i był poszukiwany listem gończym celem doprowadzenia do Zakładu Karnego. Ponadto pasażer samochodu posiadał przy sobie narkotyki.

14 października – nieznany mężczyzna w sklepie Żabka przy ul. Dożynkowej skradł artykuły spożywcze i po odepchnięciu interweniującej ekspedientki uciekł. Na miejscu pojawił się przewodnik z psem tropiącym.

15 października – przy ul. Wojska Polskiego zatrzymano nietrzeźwego (1,9 promila) kierowcę – obywatela Ukrainy.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Dzień Rodziny w SP6 – fotorelacja

27 maja br. odbył się festyn rodzinny w Katolickiej Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. …

Przyjmowanie wniosków na dofinansowanie

Do 16 czerwca 2023 roku trwa przyjmowanie wniosków na dofinansowanie do likwidacji wyrobów zawierających azbest. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *