Strona główna / Aktualności / Hulajnogi elektryczne Dott dostępne w Luboniu od 2 czerwca 2022 r.
Dott e-hulajnogi od czerwca w Luboniu
Dott e-hulajnogi od czerwca w Luboniu

Hulajnogi elektryczne Dott dostępne w Luboniu od 2 czerwca 2022 r.

Od 2-go czerwca 2022, zgodnie z podpisanym porozumieniem z lubońskim magistratem, wypożyczymy na terenie naszego miasta hulajnogi elektryczne marki Dott.

Misją Dotta jest pomaganie mieszkańcom w bezpiecznym i łatwym poruszaniu się po miastach. Firma postanowiła udostępnić swoją usługę w naszym mieście.   – Od prawie roku, mieszkańcy Poznania korzystają z naszych e-hulajnóg. Poszerzenie naszej strefy o miasto Luboń to naturalny ruch wynikający z zapotrzebowań naszych użytkowników. Cieszymy się, że razem z Urzędem Miasta Luboń podpisaliśmy porozumienie, które pozwoli nam pomóc mieszkańcom Wielkopolski w łatwiejszym i bezpiecznym sposobie poruszania się. Co ważne, jesteśmy jedynym operatorem mikromobilności, który postanowił wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców Lubonia i zaoferować im uzupełnienie obecnej oferty transportu publicznego  – komentuje Borys Pawliczak, dyrektor generalny Dott w Polsce i Skandynawii.

Zarówno Dott, jak i Urząd Miasta Luboń cieszy się na tę współpracę. Między centrum Poznania a granicami Lubonia jest 5-kilometrowa trasa rowerowa, którą bez problemu okoliczni mieszkańcy będą mogli się przemieszczać. Ponadto, Dott planuje w ciągu najbliższych 3 tygodni zwiększyć swoją flotę o kolejne 250 hulajnóg, dzięki czemu usługa będzie jeszcze łatwiej dostępna dla użytkowników.

Jak podaje firma, dzięki flocie 40 000 e-hulajnóg oraz 10 000 e-rowerów w całej Europie, Dott oferuje niezawodny transport, dostosowany do potrzeb danego miasta i zintegrowany z transportem publicznym. Środowisko, wpływ społeczny i lokalność są podstawą każdej decyzji biznesowej w Dott. Firma ściśle współpracuje z miejscowymi społecznościami, by oferować równomierne rozłożenie pojazdów we wszystkich obszarach, a komunikując się z lokalnymi organizacjami, pomaga w ulepszaniu infrastruktur miast.

Dott oferuje możliwość płatności za przejazdy za pomocą BLIKa, usług PayPal, Apple Pay oraz poprzez podpięcie karty.

Dott to europejska spółka oferująca elektryczne hulajnogi do wypożyczenia na minuty. Misją firmy jest stworzenie miejskiej mikromobilności, która będzie bezpieczna, ekologiczna, komfortowa i dostępna dla wszystkich mieszkańców. Marka Dott obecna jest na 10 rynkach Europy: we Francji (Paryżu, Lyonie, Bordeaux i Marsylii), Włoszech (Turynie, Rzymie, Mediolanie, Veronie i Palermo), Wielkiej Brytanii (Londynie), Niemczech (Kolonii i Bonn), Belgii (Brukseli, Liege, Namur i Gendawie), Polsce (Warszawie, Trójmieście i Poznaniu), Norwegii (Oslo), Finlandii (Helsinkach), Szwecji (Sztokholmie) i Hiszpanii (Madrycie i Maladze). Głównymi inwestorami spółki jest EQT Ventures i Prosus (Naspers). Ideą przyświecającą marce Dott jest stworzenie miast przyjaznych dla mieszkańców – mniej zakorkowanych i wolnych od zanieczyszczeń.

Dott e-hulajnogi od czerwca w Luboniu
 Od 2 czerwca w Luboniu rusza wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych marki Dott

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *