Black Friday - Stary Browar Poznań

Diagnostyka - punkt pobrań Luboń ul. Armii Poznań 33

Berdychowski Volkswagen -  id5

Strona główna / Aktualności / Czy dotknęły Cię trudności gospodarcze ? – wyniki sondażu

Czy dotknęły Cię trudności gospodarcze ? – wyniki sondażu

Sondaż nawiązuje do kryzysu gospodarczego panującego w Polsce, Europie i na świecie. Byliśmy ciekawi jak respondenci odniosą się do kwestii galopującej inflacji i wszechobecnej drożyzny, towarzyszącej nam w wielu aspektach życia.

Czy dotknęły Pana/Panią trudności gospodarcze (inflacja, wysokie ceny surowców, energii oraz żywności)?

Większość respondentów – 81% – odpowiedziała twierdząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Oczywiście, jak wszystkich”, „Mieszkam sama i mogę liczyć wyłącznie na siebie”, „Z całą pewnością tak, ale trzeba to przeżyć”, „To chyba oczywiste – czy jest ktoś kogo nie dotknęły?”, „Niestety, tak, ale co mają powiedzieć ludzie na Ukrainie w obliczu wojny”, „Tak, obawiam się, że może być jeszcze gorzej”, „Bez wątpienia, możemy podziękować za to politykom”, „Tak, ale najgorsze jest to, że kryzys z jakim mamy do czynienia nabiera rozpędu”, „Proszę mnie nie denerwować, oczywiście, że tak”.

Zdecydowanie mniejsza grupa respondentów – 10% – odpowiedziała przecząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Póki co nie, ale jak tak dalej pójdzie, to będę zmuszony podnieść ceny na moje usługi”, „Może się pan zdziwi, ale nie, natomiast wiem, że dużo ludzi narzeka”, „Nie, jakoś sobie radzę”, „Jakoś nie, moim zdaniem niektórzy przesadzają”, „Nie jest najgorzej, byle nie przyszła do nas wojna”, „Nie narzekam, bo wiem, że ludzie mają gorzej”.

Najmniejsza grupa respondentów – 9% – nie miała zdania. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Może tak, może nie – jestem urodzonym optymistą”, „Trudno mi odpowiedzieć, ponieważ na szczęście jestem jeszcze na utrzymaniu rodziców”, „Nie mogę w stu procentach odpowiedzieć na to pytanie”, „Trudno powiedzieć, myślę, że wysokie rachunki dopiero nadejdą”.

Sondaż przeprowadził i opracował Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.