Strona główna / Aktualności / Boisko w Wiśniowym Sadzie

Boisko w Wiśniowym Sadzie

Miasto wybudowało boisko wielofunkcyjne przy ul. Konarzewskiego w Nowym Centrum Lubonia. Wykonała je poznańska firma REDOPOL Sp. z o.o. Nowo powstałe boisko oddano do użytku w piątek, 25 marca.

Miejsce boiska zlokalizowanego w Wiśniowym Sadzie wybrano w taki sposób, aby w jak w najmniejszy stopniu ingerowało w istniejące drzewa owocowe. Powstało na działce miejskiej o powierzchni 3 100 m2 i jest wielofunkcyjne (do koszykówki i piłki ręcznej z dwiema bramkami). Zastosowano tu oświetlenie solarne, a dla bezpieczeństwa jest ogrodzone siatką o wysokości 2 metrów z piłko chwytami o wysokości 4 m. Warto wspomnieć, że obiekt jest dostępny również dla osób niepełnosprawnych.

(PAW)

foto: Paweł Wolniewicz i Rafał Wojtyniak

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Jeden komentarz

  1. Wprawdzie jest piękny i potrzebny ale dotarcie tam od strony ul. Fabrycznej jest trudne dla osób niepełnosprawnych. Przydałaby się ścieżka wybrukowana jak udostępniono takie od strony bloków. Chyba nie jest przeznaczona wyłącznie dla mieszkańców po drugiej stronie Konarzewskiego? Ktoś kto projektował ten obiekt zapomniał o pozostałych mieszkańcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *