Strona główna / Aktualności / Boisko w Wiśniowym Sadzie

Boisko w Wiśniowym Sadzie

Miasto wybudowało boisko wielofunkcyjne przy ul. Konarzewskiego w Nowym Centrum Lubonia. Wykonała je poznańska firma REDOPOL Sp. z o.o. Nowo powstałe boisko oddano do użytku w piątek, 25 marca.

Miejsce boiska zlokalizowanego w Wiśniowym Sadzie wybrano w taki sposób, aby w jak w najmniejszy stopniu ingerowało w istniejące drzewa owocowe. Powstało na działce miejskiej o powierzchni 3 100 m2 i jest wielofunkcyjne (do koszykówki i piłki ręcznej z dwiema bramkami). Zastosowano tu oświetlenie solarne, a dla bezpieczeństwa jest ogrodzone siatką o wysokości 2 metrów z piłko chwytami o wysokości 4 m. Warto wspomnieć, że obiekt jest dostępny również dla osób niepełnosprawnych.

(PAW)

foto: Paweł Wolniewicz i Rafał Wojtyniak

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Koncert Świąteczny w blasku choinki

W sobotni wieczór, 2 grudnia w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kołłątaja odbył się …

Dyżury radnych RML w grudniu 2023 i styczniu 2024

W I i III poniedziałek miesiąca od godz. 16 do 18 we wszystkich rejonach Lubonia …

Jeden komentarz

  1. Wprawdzie jest piękny i potrzebny ale dotarcie tam od strony ul. Fabrycznej jest trudne dla osób niepełnosprawnych. Przydałaby się ścieżka wybrukowana jak udostępniono takie od strony bloków. Chyba nie jest przeznaczona wyłącznie dla mieszkańców po drugiej stronie Konarzewskiego? Ktoś kto projektował ten obiekt zapomniał o pozostałych mieszkańcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *