Strona główna / Aktualności / Bardzo aktywny rok

Bardzo aktywny rok

Nie napiszemy, że to był dobry rok. Bo nie był. Ale to był dla Fundacji Kultura Trakcja bardzo aktywny rok.

Rozpoczęliśmy go jak zawsze Finałem WOŚP w Studio Trakcja, które jak zwykle przy tej okazji pękało w szwach, a do puszki wpadały rekordowe sumy. W lutym, rzuciłyśmy się w wir pomocy Ukrainkom i Ukraińcom przybyłym do Lubonia, a w naszych prywatnych domach pojawili się nowi mieszkańcy, którzy zostali z nami na długie miesiące. 

W maju zaprezentowaliśmy mieszkańcom Lubonia naszą mobilną wystawę poświęconą matronkom roku 2022: Wandzie Rutkiewicz, Marii Grzegorzewskiej i Marii Konopnickiej. 

Czerwiec był początkiem projektu „Spotkajmy się”, w ramach którego przez 7 miesięcy organizowaliśmy warsztaty prowadzone przez Ukrainki dla mieszkańców Lubonia i okolic. Uchodźcy mogli także skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych. 

W wakacje rozpoczęliśmy projekt Zielona czytelnia, który zaowocował rewitalizacją skweru za Biblioteką Miejską w Luboniu. 

Listopad to czas kultury: Lubońskich Zaduszek Jazzowych, czyli koncertu w Studio Trakcja na którym wspominaliśmy zmarłych mieszkańców naszego miasta oraz Dni Poznańskich Kinomanów, czyli 4 dni spotkań i seansów filmowych poświęconych Państwu Kalinowskim. 

W grudniu nie spoczęliśmy na laurach – to czas aukcji charytatywnych WOŚP oraz przygotowania do kolejnego finału. 

Dziękujemy wszystkim, którzy nam przez cały rok pomagali: Bibliotece Miejska w Luboniu, Centrum Organizacji Pozarządowych Luboń, Gazecie Lubońskiej, przyjaciołom i wolontariuszom!

Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie co najmniej równie aktywny i że pod koniec 2023 roku będzie można powiedzieć, że to był dobry rok.

(Fundacja Kultura Trakcja)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *